Prosím o pomoc s LCD PanaViera TX-L42E3E

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Prosím o pomoc s LCD PanaViera TX-L42E3E

#1 Příspěvek od EKKAR »

Prosím kolegy bastlíře - profesionální servisáky TV o help.
Mám doma v titulku zmíněnou "placku" a jsa předčasně Ježuchem naježen novým PC s HDMI výstupem grafiky jsem ho po koupi příslušnýho kabelu spojil i s TV. Všecko chodí, HD mám jak vyšitý. Ale nastal problém, se kterým jsem se sice setkával už dřív, ale při pouhým sledování TV tolik nevadil. Ta Viera totiž má roztáhnutej obraz docela daleko přes viditelnej obrys zobrazovacího panelu.

Že po zapnutí režimu volby rozměrů obrazu "AUTO" se mi klasickej 16:9 obraz z digitální TV roztáhne tak, že nerozeznám logo stanice v horním rohu mi tolik neva, jako když se mi to samý stane v momentě využití TV jako monitoru - když si totiž kliknu v pravým horním růžku okna na prostřední políčko "okno na celou obrazovku", vylítne mi "ovládací oblast" celejch Winďousů z viditelnýho obrazu a já jsem v řiti s jakýmkoliv ovládáním. Uživatelsky to nastavení nijak nezměním, to už jsem zkoušel - elektronika v každým režimu zobrazování uřeže ten potřebnej Winďousáckej okraj tak, že na ty tři nejdůležitější okýnka v pravým horním rohu klikám naprosto naslepo.

A teď co bych potřeboval: vlézt do Service Menu a přenastavit tam okraje viditelnýho/zobrazovanýho pole obrazu tak, aby se TV dala bez problémů používat i jako PC monitor. K tomu potřebuju jak kód / postup k vlezení, tak i poradit kde kterej parametr poštelovat, abych zbytečně nerozházel další parametry. V tak moderní věci se budu pohybovat "mimo uživatelský cestičky" poprvé - tak mě prosím nekamenujte. Nehodlám se se svěřenou informací nijak dál chlubit, takže pokud se k tomu někdo z profíků odhodlá, klidně přes SZ, budu mu zauzlovanej. Sice máme přímo v městě značkovej servis, ale je s nima mizerná domluva, TV chtějí dovézt na dílnu, jenže s víc jak metrovou placaticí je to docela problém - už jen dostat ji do auta je vražda, natož ji převážet bez dalšího chlapa jako asistence. Navíc jde jen o seřízení, žádnou funkční závadu ta TV nemá - tak nechci zbytečně nic pokoušet a tahat ji tam, pokud se to dá vyřešit doma jen změnou v SM.

Dík předem za případnou pomoc.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Pozri užívateľský manuál TX-L42E3E strana 49
Napr. odtiaľ stiahnúť:
http://aboutmanuals.com/014159_sien.php?ID=4125153
(vyskočí nejaké xxx.exe spustiť....stačí zrušiť...pdf-ko sa načíta coby dup,dup dup).
Alebo česky...
https://dlc.panasonic-europe-service.co ... del=746936

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Takhle chytrej jsem byl taky - než jsem si vytáhnul z CD přiloženýho k TV celej českej manuál a začal ho číst. Teď už ho mám celej přelouskanej, ale bohužel to co píšeš se týká jen zobrazování analogovýho výstupu přes kabel VGA = konektor D-sub. Kdyby to tak šlo udělat, netřepil bych si prsty vypisováním v profi sekci - já potřebuju nastavit MAXIMÁLNÍ VELIKOST obrazu při zobrazení digitálně přenášenýho zobrazení přes rozhraní HDMI - A TO UŽIVATELSKY NASTAVIT NEJDE.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Robil som to na nejakom Samsungu, a to som musel nastavovať najmä vo W7. Nakoniec to skončilo pohľadaním a nahraním nových display driverov.
Pri digitálnom prenose musia drivery prepočítať pixle na natív displaya.
Niektoré staršie drivery si mýlia formát 16:9 a 16:10.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Drivery na grafiku mám aktuální, dělal jsem kompletní novej čistej instal W7 64b cca týden před Vánoci - na komplet novou sestavu. Na monitoru Samsung Syncmaster P2470HD s tím problémy nejsou, tam okraj okna hozenýho na "Maximalizovat" přesně souhlasí s okrajem viditelný plochy obrazu - komunikace PC - monitor po DVI.

Zkoušel jsem i LCD TV/PCmonitor LG, typ 22MN43D, tam je to taky naprosto v pořádku - a signál běží z PC po HDMI. Ale když ho pošlu po HDMI z tý samý grafárny do PanaViery, je okraj okna mimo zobrazovanou plochu. Co ještě chceš zdokladovat? Nejsem ucho zelený jak piková sedma, který se ptá na naprostou pitomost, ptám se až v momentě, kdy jsem vyčerpal všecky pokusy, který bez vlezení do SM dokážu sám udělat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#6 Příspěvek od procesor »

No určite do servis menu v placke netreba ísť, to je čistá blbosť. Tiež mám inštaláciu W7 cca 1 rok starú/mladú a tú istú chybu čo máš tu s panákom som riešil na samsungu opravou driverov.
Ak tu (v prifi) budeš čakať, tak sa nedočkáš. Hoď to do lepšej sekcie.

Ešte si pozri a prípadne aktualizuj fw
http://panasonic.jp/support/global/cs/t ... _eu10.html

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Firmware byl v.1009, dal jsem nejnovější v.1016 - problém je furt stejnej.
Podívej se na přílohy, kde mám maximalizovaný okno VLC přehrávače na Samsungu Syncmasteru, a jednou zmenšený a a podruhý maximalizovaný okno toho samýho přehrávače na Vieře. Zobrazuju vždycky pravej horní roh s klikacíma okýnkama "Na lištu", "Zmenšit" a "Maximalizovat".

A pro ilustraci tam dávám i dvě fotky z pořadu "Moonshining" dnes večer na Discovery - na první fotce je tvrdě nastavenej režim 16:9 - logo stanice je vidět, na druhý fotce je režim "Automaticky" - a obraz je roztaženej tak, že z loga Discovery zbejvá pár bílejch pixelů vpravo při horní hraně zobrazovače. Jenže když dám režim 16:9 na HDMI, tak mi to stejně ušmikne vrchní část obrazu, i když to na ploše obrazovky udělá nahoře a dole černý pruhy, tak obraz není celej.

Už to chápeš WCG, že to uživatelsky bez SM nejde nastavit?
Přílohy
PanaViera automaticky.JPG
Ten samej program, jen režim Auto - obraz roztažen, logo ušmiknuto mimo zobrazovač...
(116.76 KiB) Staženo 107 x
PanaViera 16ku9.JPG
Běžnej program DVB-C Discovery, režim 16:9 - logo je vidět, nad a pod obrazem jsou černý pruhy
(149.04 KiB) Staženo 115 x
PanaViera, maximalizace VLC.JPG
Maximalizovaný okno VLC - ovládání je uříznuto
(84.7 KiB) Staženo 117 x
PanaViera, zmenšený okno.JPG
Okno VLC je zmenšeno, nevyplňuje celou plochu zobrazovače TV
(132.2 KiB) Staženo 117 x
Monitor Samsung Syncmaster.JPG
Okno VLC je dotaženo přesně do rohu zobrazovače
(93.44 KiB) Staženo 112 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#8 Příspěvek od Miri »

Asi budeš muset pohledat novější ovladače. Syn, se kterám moc nekomunikuju tuhletu proceduru zkoušení ovladačů praktikoval víc, jak tři měsíce. Nakonec se mu to povedlo. V servis menu té TV asi neuspěješ.... Asi tak
Miri

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

S monitorem pro PC, který je i jako TV, se to nedá porovnávat - tam se přepínají režimy jak na monitoru pro PC.
Kdysi jsem měl podobný problém. Na TV bylo 1920x1080 (16:9) a z PC lezlo 1920x1200 (16:10). Nakonec jsem to vyřešil nastavení v PC grafiky na rozlišení, které pak vyhovovalo na TV.
Prostě to může být u tebe sice blbina, ale zkus dát i jiná rozlišení na grafice PC, jak to dopadne na té TV. Možná také pro srandu, zkus dát jen 16bit. barvy, pokud to půjde.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Rozlišení z PC je nastavený na 1920 x 1080 - jenže TV Pana z něj zobrazí odhadem jenom cca 1800 x 900.
Když připojím k PC jako první monitor Samsung Syncmaster přes DVI a jako druhej monitor přes HDMI monitor LG, automaticky se mi plocha "roztáhne doprava" i na druhej monitor. Rozlišení zůstane HD na obou plochách, i když LG je o 2" menší. Když pak "táhnu" nějaký okno z jednoho monitoru na druhej, když se svislej okraj okna dotkne hranice jednoho monitoru, zároveň se objevuje i na hranici monitoru druhýho. "Mezera", kterou musím překonat posunutím myši, abych dostal svislou hranu okna z pravýho okraje "monitoru 1" na levej okraj "monitoru 2" je nepatrná - dá se říct nulová. Když ten samej přesun udělám s Panasonicem ve funkci "monitor 2", dělá potřebnej posun na té 42" obrazovce Panasonicu odhadem skoro 2cm ve vodorovným směru... Svisle to je asi tak ten 1 cm, o kterej je právě schovaná ta horní lišta Woken... Prostě ve fabrice někdo ojebal nastavení a já se teď musím pokusit ho stáhnout zpátky kam patří. S nastaveným rozlišením na PC to nemá co dělat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Tak to je asi fakt problém v TV. To zachrání pouze 3 věci (úprava v SM (ale kde ?), prodat, vyhodit) :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem zjistil, kudy a jak na to, pomohli i známí tady z Bastlírny - jak jsem slíbil, nebudu to šířit dál. Jen napíšu, že je to v servisním manuálu pro šasi Panasonic GLP26 na stránce 14...

Dík všem co pomohli.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Takže verze č.1 :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“