Nabijecka autobaterii Tronic T4X (z Lidlu)

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#91 Příspěvek od helios »

Ak ti tá baterka dokáže ešte rozsvietiť aspoň vnútorné osvetlenie a parkovačky, malo by to na roztlačenie chytiť. Len bacha, ak máš rozvody motora hnané remeňom a nie reťazou, aby remeň nepreskočil a nestretli sa ti piesty s ventilmi, u starších remeňov je takéto riziko. :!:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#92 Příspěvek od vasedl »

Ok,dám pak vědět,jak to dopadlo...jinak v ten den,kdy jsem to nenastartoval už nešly ani výstražný (relátko zběsile cvakalo)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#93 Příspěvek od helios »

Zapaľovaniu by to stačiť mohlo, ale ak máš elektrické palivové čerpadlo, ak sa nerozbehne, motor nenatočíš.
Potom by pomohlo drátmi pripojiť k tej vadnej baterke malý aku z UPSky, na roztlačenie to bude stačiť.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
ok1dpw
Příspěvky: 6
Registrován: 13 úno 2006, 01:00

#94 Příspěvek od ok1dpw »

Alternátor s mrtvou baterkou nepracuje - potřebuje z baterky nabudit, aby dával proud. Stará dynama měla remanentní (zbytkový) magnetismus v jádře a nabudila se sama.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#95 Příspěvek od EKKAR »

ok1dpw píše:Alternátor s mrtvou baterkou nepracuje - potřebuje z baterky nabudit, aby dával proud. Stará dynama měla remanentní (zbytkový) magnetismus v jádře a nabudila se sama.
Nesmysl. To o tom remanentním magnetismu v dynamu je pravda, ale remanentní magnetismus má i alternátor, takže po roztočení nad určité otáčky dokáže dodat na svůj výstup dostatek výkonu vybuzeného remanencí, že regulátor bude moci reagovat a začne se dobíjet akumulátor. Jen je potřeba dosáhnout ty potřebné otáčky, pak už "se chytí regulátor" a dokud poběží motor, bude alternátor krýt všecku běžnou spotřebu. Nabuzení z baterie se u altíku používá jen proto, aby altík "nabíhal" už při volnoběhu...

A co se týče roztahování, i auta s rozvodem poháněným ozubeným řemenem lze roztahovat, jediná podmínka je jak už tady padlo, aby v baterii zbylo dostatek energie pro natlakování vstřikování paliva a pro případný provoz říddicí elektroniky motoru. Pokud se roztahuje dostatečně plynule a bez rázového průběhu tažení, nehrozí rozvodům žádné výrazné nebezpečí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#96 Příspěvek od vasedl »

baterka nová a vše ok...nakonec jsem raději přivezl novou baterku-stará je totálně KO - když jsem na ni připojil 6V žárovku, tak jen oranžově svítila...takže by to čerpadlo určitě nespustilo...

a nabíječka je taky už ok-pořídil jsem nový mikrospínač, připájel a je to ok...

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#97 Příspěvek od pawka »

nebylo by schema tohledle pristroje. chodi pekne a,e nabiji jen chvili a pak uz jen udrzuje...nenabiji. jeste dam novy tlacit,az ho sezenu. urcite tam bude trimr kterej by chtel poladit,aby nepreskocinal na udrzovaci rezim za 5minut,kdyz baterka ma 90%

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#98 Příspěvek od helios »

Ona má tá nabíjačka viac verzií. Mal som ich otvorených už asi 5, v starších bol jeden piditrimer, ktorým sa to napätie dalo trochu zdvihnúť, ale posledné verzie už ho nemali. Asi ich vo výrobe nahradili odpormi a ušetrili nula prd za trimer.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#99 Příspěvek od vasedl »

Koukám, že v Lidlu teď měli tuto nabíječku v nové verzi - s displejem...Hmm - nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#100 Příspěvek od pawka »

mam tam ted pidi. Verze 1. Ctu. Kam s nim tocit? Sem to vykuchal a musim plosak ocistit,smd jsou spinavy

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#101 Příspěvek od helios »

Hlavne s ním toč jemne a opatrne. Mne sa jeden pri nastavovaní dokonca rozpadol. 8O
Meraním zistíš, na ktorú stranu pridáva, ale zdá sa mi, že to bolo naopak, ako býva zvykom. Obyčajne sa pridáva v smere hodinových ručičiek.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#102 Příspěvek od robo »

Poridil jsem si tu z displejem. Zatim zadne zkusenosti. Zacalo mrznout a tak predpokldam brzke pouziti. A pak poreferuji. Mam i verzi bez displeje a u ni ten trimr uz nemam. Spokojenost? Nevim, nevim. Podle nabijezky hotovo ale hustomer hlasil stredne nabito. Takze sam nevim. Prfedpokladal jsem ze napeti=hustota. Plne nabito by mel byt hustomer v zelenem poli. Coz nebyl.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#103 Příspěvek od pawka »

ukonceni nabijeni je 16,8V,tedy 100% nabiti,vsechny nabijecky koncej moc brzo,stejne tak konci i auto,alternator, cca 14,4. tak asi takhle.
a ty delas chybu,ze nabijet by jsi mel ted,ne az to budes potrebovat.alespon to tak vyznelo,ale zase pises,ze jsi uz nabijel,tak ja nevim.
dnes vyzkousim ten piditrimr

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#104 Příspěvek od robo »

S autem toho pres zimu moc nenajezdim a pokud baterka mota tak nenabijim. I kdyz bych asi nemel cekat az ta baterka mrazem klekne ale nabit ji s predstihem. Ta zkusenost s nabijeckou bez lcd je z predlonske zimi. Mam jeste jednu, home made a na ni si nastavim nabijeci proud na zacatku nabijeni a pak jen hlidam jeji stav. Jeste jsem tu s lcd nezkoumal zdali je tam nejaky regulacni prvek. To zitra zkouknu a dam sem foto pajslu.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#105 Příspěvek od pawka »

jejda,to nerozebirej,nejdriv ji vyzkousej,tak jak je,pri si kazit reklamaci

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“