Dilema

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

Dilema

#1 Příspěvek od bu2520 »

Mám regál servisních manuálů které jsem kdysi 96 rok koupil v Německu z rušeného servisu. Telky Grundig, Všehochuť Panasonic (kamery televize videa bílá technika autorádio) a Technics. Je toho třicet objemných šanonů. Zabírá to místo nemám pro ně uplatnění, sběratelsky to asi taky není nic moc . A tak řeším dilema co s nimi, zřejmě do sběru, nebo máte někdo nějaký tip?

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Miradim »

Taky jsem řešil co se starou dokumentací. Měl jsem toho plnou skříň. Na mou nabídku nikdo nereagoval. Něco jsem rozdal,ale převážná část skončila v kontejneru na papír. Pokud to chceš odnést do sběru,tak ti to nemusí vzít. Sběrový papír musí být vytříděný bez příměsí (kov,plast,kopíráky,provázky,tvrdé obaly) a šanony vůbec neberou.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#3 Příspěvek od Soemtron »

Nafotil bych to a dak od kuruny nebo nějaké menší částky na Aukro buď jako komplet, oborech nebo po kusech. Technická dokumentace, pokud je za rozumnou cenu se dost často prodá. Návod na použití pračky ale ne. Výborně se prodává dokumentace k tesláckým měřícím přístrojům, ta často přesáhne 100 Kč za kus. Pokud je toho velké množství a nechce se ti to dávat po kusech, tak by to dal za vyvolávací cenu řádu stokorun a osobní převzetí, hezky tu hromadu nafotil, nahoru dal nějaké lákadlo Technics, hezké schema. Někdy je lepší vyvolávací cena nižší a až se někdo chytí tak ostatní pak přihazují. Nebo zkusit pár kusů samostatně a pak se uvidí.
http://aukro.cz/elektronika-navody-lite ... layer-main
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Kdyby to bylo v Plzni, tak bych se přijel podívat.
Rozhodně bych to nelikvidoval. Mnohdy se zjistí, že nějaký starší manuál nikdy nebyl naskenován, nebo jen se špatným rozlišením.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“