Aktivní výhybka / preamp pro ozvučení 2.1

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Aktivní výhybka / preamp pro ozvučení 2.1

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit / vyřešit problém s ozvučením 2.1, tedy dvě satelitní reprosoustavy + subwoofer ...
Mám doma dva aktivní satelity, které mají "papírově" 23 - 20 000 Hz ... Na testovacích signálech mám odzkoušeno, že jim nejvíce svědčí signály od 120Hz, což je běžná hranice tam, kde "začíná" subwoofer ...
Subwoofer bych si vyrobil, popřípadě koupil aktivní, ale potřeboval realizovat oddělení té spodní složky pro satelity, což žádný komerčně vyráběný produkt sand nenabízí a myslel jsem, že na internetu najdu záplavu různých modulů, ale jediné, co jsem našel pro tento účel byly aktivní výhybky od EZK, tím je nijak nezatracuji, ale se zapojením 2.1 jsem nikd ynepřišel do "styku" :wink:
Mám zvolit tento výrobek, nebo má někdo tip, co koupit / vyrobit ?
Díky za postřehy ....

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

wishmasterX píše:má někdo tip, co koupit / vyrobit ?
klidně to zkus . . .
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fsn1269_fsn1212.htm

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

wishmasterX píše: Subwoofer bych si vyrobil, popřípadě koupil aktivní, ale potřeboval realizovat oddělení té spodní složky pro satelity, což žádný komerčně vyráběný produkt sand nenabízí ...
Ale prd, to je snad běžná funkce každého dvoupásmového crossoveru, i toho nejlevnějšího "bachanauši", a některé mají přímo i mono sub out.

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od wishmasterX »

Jak píšu, nemám s tím žádné zkušenosti a nevím kde hledat a nechci úplný paskvil, ty satelity nejsou zrovna Geniusy k PC a podobné zvěrstva ....

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Musíš se s náma podělit, o jak kvalitní satelity jde a jakou máš představu o ceně zařízení, pak se dá uvažovat, jestli bude stačit bazarový "bachanauši", nebo Rane, BSS nebo bude nutné koupit třeba Driverack nebo něco jako Lake Contour.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“