chytrá šňůra ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

chytrá šňůra ?

#1 Příspěvek od doktor365 »

Co je na tom chytrého? Připadá mi to jako obyčejná prodlužka.
http://www.zive.cz/bazar/chytra-prodluz ... 6pgnum%3d1
Naposledy upravil(a) doktor365 dne 09 úno 2014, 12:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

???
co tam vidíš chytrého ?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

omlouvám se ,dal jsem špatný odkaz.
:lol:
http://www.zive.cz/bazar/chytra-prodluz ... 6pgnum%3d1

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od nekmil »

Pokud není zapnutý PC, nejde napájení do "periferií" (tiskárna, router) atd.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

To je originál,nebo nějak dodělaný? Nikde jsem to ještě neviděl.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#6 Příspěvek od misocko »

mam z tesca , stalo to asi 30€, je to doplnene o prepetovu ochranu, da sa nastavit pri akom prude uz zapne periferie. Jedno mam na PC, dalsie na TV. Myslim ze dobra vec

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od nekmil »


Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Chlapy díky,opravdu jsem o tom nevěděl.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Věděl nevěděl, ale ten obrázek z bazaru na (L)živě.cz absolutně neodpovídá čemukoliv, co ukazuje Heuréka a podobný šopy jako master-slave prodlužovák... Na tom obrázku je obyčejná prodlužka se 4-zásuvkou z Pšonska a sežeru svůj klobouk, jestli má zrovna tenhle "pes" v sobě nějaký master-slave spínání.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Já zase v reakci na nesmyslný spořiče (jeden kolega v práci tím všechny otravuje - to pro vysvětlenou), který nabízí úsporu tím, že snižují napětí o 20V v síti, nabízím spořiče, které doopravdy fungují a stojí pár korun - prodlužky s vypínačem. TZv psy.
Proč to píšu? - aby se běžné zboží dalo pradávat dráž, vymyslí se jiný název, vymyslí se příběh, či popis a běžná cena se vynásobí minimálně X10.
A Ty koupíš místo běžné zásuvky "Master-slave" "chytrou prodlužku", a Tvá peneženka zapláče..
Ohledně toho odkazu - Vypadá to jako amatérský výrobek. Elektronika se dá do stávající prodlužky vestavět. Moc dílů k tomu potřeba není. Něco, co zjistí procházející proud - jazýčkový relé omotaný drátem, nebo pár diod v sérii a antiparalelně a nějaká ta "omačka" kolem toho bude spínat relé..
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 08 úno 2014, 18:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Tak je, vyzerá to ako obyčajná predlžovačka so škaredo prilepenými štítkami. Nejaká chytrá elektronika sa tam podľa mňa nevojde. Určite podvod.

Nieje jednoduchšie použiť predlžovačku s vypínačom? Tá vypína všetko. Alebo si vyrobiť nejakú s relé, ktoré by bolo napájané z 12V vetvi PC. Ak by mal byť aj PC zdroj vypínaný, tak ako štart by bolo trafko s tlačítkom, v BIOSe zas nastavené State after power fail na ON.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#12 Příspěvek od Kvicala_r »

PotPalo píše: relé, ktoré by bolo napájané z 12V vetvi PC.
Už léta to tak praktikuju, trojpes v něm RAS1215 a vyveden kablík s napájecím konektorem 2,5mm. V PC v záslepce jen protikus (přes R 100ohm jako pojistka) a zapojen do molexu na zdroj. Praktické, blbuvzdorné a levné. Vypnu PC a zdechnou veškeré periferie, když ani kompl dlouho nepoužiju, vypnu vypínačem na zdroji a je klid :)

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od kulikus »

Konstrukce byla publikována v PE nějakých deset let zpět. V sérii s master byla cívka. Její magnetický tok snímal Hallův snímač, který sepnul triak slave zásuvky.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#14 Příspěvek od Honza_dy »

Kvicala: Jsme na tom stejně. Tento systém se mi velice osvědčil. Ještě se mi moc líbí věc, kterou jsem koupil v lídlu. Šesti zásuvka s vyvedeným nožním spínačem. Mám ji u domácí sestavy, večer dokoukáme televizi, jednou šlápnu a FU stand-by!

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#15 Příspěvek od monterjirka »

EKKAR píše:...a sežeru svůj klobouk, jestli má zrovna tenhle "pes" v sobě nějaký master-slave spínání.
A dáš si ho s kečupem nebo hořčicí...?

Já jsem něco takového dělal, je to tak trochu prasárna, ale uvnitř se přepižlají ty sběrnice N a L, do přívodu se dá "něco", co sepne napájení pro zbytek, pokud je v první zásuvce odběr vyšší než...
Když se s tím někdo chce patlat jako já, vybral jsem relé, které šlo rozebrat a zase složit, odvinul jsem cívku a navinul slinějším drátem asi 120 závitů, spínalo to někde kolem 0,6A

Podle té fotky, na které je vidět v jedné dutince modrý drát "na dně" bych si tipnul, že tam bude nějaká podobná úprava...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“