Co to mohlo být?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

V tom případě soudruzi konstruktéři v Sojuzu mírně předstihli dobu když do TV z roku 1955 přibastlili FM rádio...u nás tuším Tesla 525A Kvarteto z roku 1958 mělo jako první československý výrobek rozsah VKV. Od kdy se pravidelně vysílalo na to se už nepamatuji.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#32 Příspěvek od Jodr »

Rozhodně to stojí za restaurování. Obrázek pro ilustraci :)
Přílohy
temp2s.jpg
(49.13 KiB) Staženo 111 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od CZJKP1 »

Jodr, proč myslíš, že jsem sem fotku nedal? Že by autorská práva. Martin o tom na oldradiu píše na úvodní stránce!!!

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#34 Příspěvek od foxrider »

Jodr: To jo, je to nádherný prijémnik. Musím počkat až budou jezeďáci orat, chybí mi nějaké součástky. :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

CZJKP1 píše: Hodně na to trpěly Mono 50, moc velký Ua, tam se občas prorazí i ta keramická Jeho předchůdce byl lepší, leč měl nižší výkon!!!
Tak, tak, u Mono 50 to hodně dělala horní EL34. Asi se mnohem víc přehřívala.
Jestli myslíš AZK201 a AZK401, tak tam ještě někdo myslel a osadil elektronky svisle a ne do minikamrlíku naležato nad sebe s nedostatečným chlazením.
Jirka

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Pepa87 »

Celeron píše:... Ale nějak tam chybí cívkový škatule ...
Jirka
Zřejmě někdo vyraboval hliník do sběru...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

CZJKP1 píše:Jodr, proč myslíš, že jsem sem fotku nedal? Že by autorská práva. Martin o tom na oldradiu píše na úvodní stránce!!!
Psát může, ale na toto se autorská práva nevztahují.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#38 Příspěvek od Jodr »

P32: Na stránce oldradia žádné upozornění již není, už jsme si to s Jirkou CZJKP1 vysvětlili přes SZ, mimo to jsem fotku obdržel od strejdy G z fotogalerie "Obrázky pro dotaz televizor temp 2", kde není ani fň o původu natož autorovi vloženého snímku, tudíž další námitky považuji za bezpředmětné. Úspěšný den všem.

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#39 Příspěvek od jinovak55 »

Moc pěkný.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Oldradio »

Já už ty fotky z oldradia neřeším, autorská práva jsou v tomhle případě akorát pro kočku, proto už tam není ani ten text. Na netu prostě platí, že co nechceš, aby se kopírovalo, tak tam prostě nedávej :D Pro mě je to spíš reklama, že stránky žijou a ví se o nich.

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Pepa87 »

Já sice k autorským právům taky nemám kladný vztah, ale podle zákona platí, že i když nejsou práva písemně vyhrazena, tak je automaticky obsah autorsky chráněný. A nic na tom nemění ani vytěžování obrázků Googlem. Na Oldradiu navíc vidím © Martin Hájek, 2001 - 2013, což znamená plnou platnost autorského zákona. Jiným případem by bylo např. uvolnění pod některou licencí Creative Commons, která za určitých podmínek umožní další využívání. Nebo si napsat své vlastní podmínky...
Každopádně bych vždy považoval za samozřejmé k použitému obrázku napsat jméno autora / web a na internetu přímo odkaz na zdrojovou stránku. Něco jako Zdroj: Internet nebo Zdroj: Google , co je často vidět, považuji za výsměch.
Martinovi bych doporučoval do každého obrázku dát malý text např. oldradio.cz. A také na každou podstránku dát na konec nebo vhodně do textu odkaz na nadřazenou a hlavní stránku. Bez toho se připravuje o dost dalších návštěv, ze samostatné vnořené stránky se nelze nikam proklikat.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“