LCD Samsung ue46es6540 zoom obrazu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
mirosat

LCD Samsung ue46es6540 zoom obrazu

#1 Příspěvek od mirosat »

Dobrý deò, neviete prosím poradit ako napravi￾ zoomovaný obraz na tv?
Stalom sa to po aktualizácií firmwaru a odvtedy chýba po okrajoch asi "palec" a obraz je zvaèšený. Porovnaval som to z druhou tv- tá zobrazuje obraz kompletne.Je to dôvod na reklamáciu-uznajú to?-pokial nie musel by som zapla￾it výjazd servismana-30e a diagnostiku-25e èo je dos￾ peòez a to bez opravy.
Dakujem za každú radu, ve¾mi mi to pomôže.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

skus stlacat tlacidlo picture size alebo psize na DO, tym si nastavis spravny format obrazu.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Bohužial cez DO alebo nastavenie obrazu v menu to nepomáha. Vždy som mal aj mám nastavenie na aut.širokouhl. ale po aktualizácií už má zoom.
Zatial ešte èakám na nový firmware i ked neviem èi to pomôže.
PS.niekde som èítal že to je vlastnos￾ interných tunerov samsungu ale potom by taký musel by￾ už od prvého dòa èo ho mám, a to nebol.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od xmurgi »

tym padom tam mas problem, ked tv nereaguje na zmenu formatu.

mirosat

#5 Příspěvek od mirosat »

Na zmenu formátu reaguje.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od xmurgi »

ked reaguje na zmenu formatu, tak sa snaz nastavit taky format aby to ukazovalo ako ma a ak sa ti to neda, tak tam mas problem tak isto. Ta telka nema inu moznost ako to v nej standartne nastavit. Nepises este, cim to krmis, ale napada ma este set-top box s nejako blbo nastavenym vystupom(rozlisenie, frekvencia) a tym padom sa z toho TV na hdmi vstupe nevie vysporiadat.

mirosat

#7 Příspěvek od mirosat »

Dakujem za reakciu, nekrmim to nièím,- schválne som si objednal CI modul od upc aby mi to nešlapalo cez neaký (lacný) set-top box a plno fungovali funkcie TV, aj tak bolo ale teraz ....
Mám pocit akoby to bolo iba v tunery lebo napr. kalibraèné obrázky-jpg. zobrazuje "celé"- pekne ako má, ale ani reset nepomohol.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od xmurgi »

tak teda budes musiet reklamovat, asi s tym nic nevymylis.

mirosat

#9 Příspěvek od mirosat »

Asi, iné mi nezostáva. Dúfam že to uznajú.
V servisnom menu špekulovat nechcem aby som ho neznièil úplne.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“