vysavač electrolux

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

vysavač electrolux

#1 Příspěvek od 555 »

bohužel chybí štítek kde by byl napsán model,ale je to stoprocentně vysavač,ve kterém je elektronika.A hlavně co je hlavní je,že je určen na napětí 120V a byl připojen na 230V.(z ničeho se prý nekouřilo-čili motor asi žije)a odnesla to asi (nemám ho u sebe) jen elektronika.O to by nešlo na to se nechci zeptat.Moje otázka zní:

bez nějakého měniče AC/AC 230/120V to nepůjde určitě.při použití klasického trafa je nesmysl (vzhledem k váze trafa při takovém výkonu)

jediné co je tam na něm psáno : je 120V, 12ampér /60hz
což by cca příkonově odpovídalo 1400-1600W
bohužel ten kousek kde byl napsán i model chybí

:cry:

můj předpoklad je,že to asi ani nemá cenu.vzhledem k tomu odběru co by musel měnič /nebo trafo dodávat . a ještě vysavač při zapnutí motoru vytváří proudovej náraz.Nevím jestli v těch novějších to snad srazí elektrika ten náraz ale i tak :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

555 píše:můj předpoklad je,že to asi ani nemá cenu.vzhledem k tomu odběru co by musel měnič /nebo trafo dodávat
odpověděl sis sám . . .

motor je na 120V, musel bys dát stejný, ale pro model na 230V a opravit elektroniku . . .

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

díky :-) já to čekal :-) protože tady nejde o žárovku ,,jenom" ale slušný příkon kterej se musí dodat a v malejch rozměrech to nebude možné :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Když opravíš elektroniku , do cesty vrzneš nějakou tlumivku a odporem omezíš rozsah regulace , tak tě může vysavač ještě přežít . Na okčko nyní nedej .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Sehnat ještě jeden a zapojit dva do serie. A to je zas u vysavače blbý, žejo?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#6 Příspěvek od lintik »

mi-ro píše:Sehnat ještě jeden a zapojit dva do serie. A to je zas u vysavače blbý, žejo?
proč blbý ? můževysávat obouma najednou :D

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaCZ »

Moc neporadim ale asi by fakt stacilo opravit elektroniku a udelat regulaci jen do tech 120V zni to docela realne.

Ted by me zajimalo, kdyz vemu nas vysavac na 230V a zapojim ho v USA na 120V tak normalne pobezi, jen ikdyz bude regulace na max, tak v podstate pojede na polovic? :)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Až na to, že řídící elktronika pravděpodobně nebude mít dostatečné napájení a nepojede vůbec. A upravit regulaci aby z 230 napájela 120V motor taky nebude sranda páč tam poteče 12A.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

To už jsi hodně daleko , asi máš věšteckou , pokud tam bude jen triak , tak ani nemusí rozdíl napětí poznat , a jinak všechny spoje JSOU přece na ten proud dělané ..... Jen je třeba do serie s motorem vrazit nějakou tu tlumivku na špice . Možná by to jelo i bez ní , ale bude tak lépe . Konstrukčně něco jako paralelní tlumivku pro výškový reprák .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“