hladam hnaci remienok na gramo NC470 (NAD5120)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pibroch
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

hladam hnaci remienok na gramo NC470 (NAD5120)

#1 Příspěvek od pibroch »

priatelia,

vedel by niekto, kde zohnat hnaci remienok na NC470 (NAD5120) ??
mam dobre gramo, ale remen je v pérdeli... :cry:
hodi sa z inych modelov ?
existuje vobec nejaky zdroj pre nahradne diely tohoto druhu ???
elektrika su dva dratky, jeden vedie tam a druhy spátky...

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jindra2 »

Na hnací řemínky se dobře hodí modelářská guma, prodávají různé profily a rozměry. Sám jsem měl řemínek z této gumy u svého gramofonu asi 30 let než skončil ve skříni.
Jindra

Uživatelský avatar
pibroch
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od pibroch »

ta guma je pruzok, to by som musel urobit asi uzol ?
alebo to treba zlepit ? neviem si to predstavit...
kde to je dostat ?
elektrika su dva dratky, jeden vedie tam a druhy spátky...

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jindra2 »

K dostání je to v modelářských potřebách (za komoušů Mladý technik) a lepí se to lepidlem na opravu duší (v každém cykloservisu nebo supermarketu).
Jindra

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jindra2 »

Ještě jsem zapomněl, spoj musí být šikmo seříznutý, aby byl co nejdelší.
Jindra

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Remienky maju v Radioamateri v BA (nemusia mat pozadovany rozmer) alebo napr. www.avelmak.sk (tam toho maju dost).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

zkusil bych i firmu ELLAX v Praze - Kobylisích, měla by být na www.ellax.cz, už jsem je ale dlouho nenavštívil...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

No jo, ale nebude ten lepený spoj drhnout a způsobovat parazitní mechanické nárazy které kvalitní přenoska sejme a přenese do signálu ?
Já bych zkusil řemínek z podobného stroje, rozhoduje délka v mírně napnutém stavu, průřez snad není kritický. Pro zajímavost, NC-420 měl 4-hran cca 2x2mm, PIONEER PL-335 plocháč š=5mm apod. Používal jsem i
plochý z vyřazeného vraku videa a je O.K.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Do NC 470 nic jiného než v podstatě originál strčit nelze, musí to mít pčíslušný průžez a tuhost, jinak to bude padat, nebo nepůjde přeřadit, nebo to vyosí uchycení talíře. NC470 je pověšená na pružinách a s tahem řemínku a hmotností desky dost přesně vyvážená.

Uživatelský avatar
pibroch
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#10 Příspěvek od pibroch »

EKKAR píše:zkusil bych i firmu ELLAX v Praze - Kobylisích, měla by být na www.ellax.cz, už jsem je ale dlouho nenavštívil...
tak som im pisal a tu je odpoved :

Dobrý den,
řemínky lze dodat.
Je nutné poslat rozměry řemínku, tzn.průřez a průměr.

S pozdravem
ellax
elektrika su dva dratky, jeden vedie tam a druhy spátky...

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

Prùøez zmìø "šuplérou" èili posuvným mìøítkem a délku jsem odmìøoval pomocí režné niti natažené kolem subtalíøe a hnací øemenièky, poèítal jsem, že na vyšší otáèky se musí víc natáhnout, aby opásal i ten vìtší prùmìr motorové øemenice, tak jsem si zmìøil jen ten obvod pøes menší èást. Pokud si nejsi jistý, že chytíš správnì konec, tak tu nit tam namotej 3x - 4x a pøestøihni celý svazeèek MEZI ØEMENIÈKAMI, potom zmìø ty stejný kousky, eventuálnì z tìch délek spoèítej prùmìrnou délku. Výsledek zaokrouhli na celé milimetry a pošli do ELLAXu. UPOZORÒUJU - poštovný za 1 øemínek bude asi dražší než celej øemínek, takže se domluv se známýma a nebo si objednej i nìjakou tu pøenosku, nenutím zrovna "šúrku" neboli SHURE, ale ani ORTOFONy OMB 5 (10...) nejsou špatný pøenosky, a pøed pár lety jsem tam takhle dostal i LENCO 100 a 300, což jsou jen jinak pojmenovaný litovelský VM2101 a 2102...
Jinak zlom vaz, tahle firma má sice vydøidušský ceny, ale dodávka je skoro na 100%, a asi nejvìtší znalec "asfalto-playerù" je tady HILL, tak se zkus obrátit o pøípadnou radu pøímo na nìj.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Sorry, blbnu jak nováček, v MRKVOSOFT EXPLODÉRU mi hloupnou znaky, tak jsem se přepnul na Mozilla-Firefox a zapomněl jsem se znovu přihlásit, ten příspěvek o režné niti je ode mne. Ještě doplním, že většinou ty řemínky mají průřez 2x2mm, někdy 2,5x2,5 nebo 3x3. Já tam mám 2,5x2,5mm. A ještě napíšu, že NC 470 je shodný s NZC 470, je jen bez nf zesilovače, a jestli se nemýlím, tak to šasi má označení HC 47. To pro úplnost. Bylo to (co já vím) předposlední šasi, které TESLA Litovel udělala s řemínkovým náhonem. Poslední bylo HC51. Pak byl tolikrát proklínaný NC600Q se středovým motorem - a pak přišel PLYŠ, PRIVATIZACE a podobné výmysly, a dneska už gramofon Tesla jde koupit jen v bazaru nebo pod cizí značkou mimo území ČR - ony proslavené NAD, LENCO a já nevím jak se ještě jmenují výrobky z Litovle. Mimochodem se dělají dodnes a kdo má známé, dokáže sehnat i originální díly přímo z výroby.

Uživatelský avatar
pibroch
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#13 Příspěvek od pibroch »

aha, tak dakujem !
:beer:
elektrika su dva dratky, jeden vedie tam a druhy spátky...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

Ano, jak výše psáno, přenoska LENCO M-300 zní impozantne, ačkoliv: byla instalována do chassis LENCO L-435 což je na první pohled český gramec HC-43 ve skříňce s tímto logem... tedy: pravděpodobně přenoska czech mede (ale jinak: dost dobrý aparát)
To máte jako s gramofonem NAD 5120 - vnitřek identický s NC-470. Šasí HC-43 jsem měl, snese náhradní MM přenosky Shure M75,Ortofon OM B5, Sanyo TP1000, Philips GP400 II., Lenco, AKAI,Panasonic...musí však mít motnážní otvory vzdálené 1/2´´ = 12.5 mm. To splňuje 75% dostupných typů. Mnoho zdaru, ahoj.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Ekkare, díky za poklonu, od tebe to beru, ale neodři si čelo. Zrovna jsem totiž chtěl jako znalce doporučit tebe. Protože k tomu, co jste tu s Konosukem napsali, nemám co dodat.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“