U / I mìøiè pro USB port

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

U / I mìøiè pro USB port

#1 Příspěvek od sr71 »

Poøídil jsem si tento mìøáèek (trochu se o nìm psalo v tomto vláknì http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=615 )
Za ty peníze dobrý, ale zjistil jsem, že zaøízení jako myš, usb disk, externí hdd, mi pøes ten mìøák nefungují (obvykle se zobrazí hláška "zaøízení nebylo rozpoznáno). Neumím si to vysvìtlit, chová se vám co to taky máte, stejnì?
Přílohy
3-5v-7-0v-0a-3a-usb-charging-current-voltage.jpg
(34.44 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

je pravdou že z toho potisku co na tom je je to asi primárnì urèený pro použití pøi nabíjení pøes USB, ale skrz prùsvitné pouzdro je vidìt, že i datové piny jsou mezi vstupem a výstupem prùchozí, takže nechápu proè datové pøenosy nefungují

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Premeraj to ohmmetrom.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

Tak jsem na to pøišel - byl zkrat cínem mezi datovými piny na plošòáku. (protože pouzdro bych nedestruktivnì asi nerozpùlil, proškrábl jsem to jehlou pøes navrtaný otvor prùmìru cca 2,5mm pøesnì nad tím nežádoucím propojem)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Len ci to nebolo kvoli detekcii nabijania "ako nabijacka"...

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

třeba sem možná malinko zaostalej,ale může mi někdo říct k čemu je taková věc dobrá? :roll: :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#7 Příspěvek od lintik »

555 píše:třeba sem možná malinko zaostalej,ale může mi někdo říct k čemu je taková věc dobrá? :roll: :roll:
taky o tom přemýšlím a nepochopil jsem jakým způsobem se přepíná U -I ?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

lintik píše:
555 píše:tøeba sem možná malinko zaostalej,ale mùže mi nìkdo øíct k èemu je taková vìc dobrá? :roll: :roll:
taky o tom pøemýšlím a nepochopil jsem jakým zpùsobem se pøepíná U -I ?
Mezi U / I se to pøepíná automaticky v cca 5s intervalech. A k èemu je to dobrý? Mì tøeba zajímají proudové odbìry rùzných zaøízení pøipojených do usb, takže tøeba k tomu. (a stálo mì to cca 60kè i s poštovným)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Za 60 Kč je to drahé a k ničemu. Množství vydýchaného vzduchu v pokoji taky měříš ? To má také stejnou informaci. :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Je to dobre na zistenie, ci funguje nabijanie nejakeho zariadenia cez USB port.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#11 Příspěvek od lintik »

všem Vám děkuji za informaci :idea:

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od reman »

Mám to taky,není to špatné jako detekce zda je USB port živý alespoň napěťově, popř jestli je živé přes něj připojené zařízení a odebírá aspoň nějaký proud, chodí přes to jakékoliv zařízení, ty datové piny jsou plnohodnotné, a rozpůlit se to dá docela pohodlně - je to jen systém zácvaků, žádné lepidlo.Za ty prachy i kdybych z toho nakonec měl vytěžit jen display - proč ne. Je to ale spíš jen tester, ne měřidlo.Ten voltmetr je ještě jakž takž, ale pro proudový odběr pod 0,3A používá zabudovanou funkci generátoru náhodných čísel v kombinaci s algoritmem zaokrouhlování podle izobarické křivky :D
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“