Sencor

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Sencor

#1 Příspěvek od proel64 »

https://sk.wikipedia.org/wiki/Sencor
To si snad niekto "dela kozy".nie?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ono tam někdo míchá jablka s hruškama. Resp. historii a součastnost. Aneb taková pravdivě-lživá reklama :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

To vyzera ako skopirovane z nejakej reklamy.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Ač Sencor neoplývá spolehlivostí, tak z toho vzorku, co jsem měl možnost opravovat, jsem subjektivně odvodil dva určité klady:
1. umí udělat zařízení, které má proti konkurenci (ve stejné cenové hladině) něco navíc- otázka potom je, zda to něco navíc někdy využijeme :-)
2. zpracování elektroniky (osazení součástek na DPS, technologická kázeň při pájení) bývá docela pěkné, nenatreil jsem zatím na takové ty hrůzy z jiných čínských značek, co vypadají jak kdyby je pájeli rákosovou páječkou číňani někde u rýžového pole.

Výše uvedený článek je samozřejmě snůška blábolů, které ale uslyšíte u každé značky, která si stačila zařídit marketingové a reklamní oddělení.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Nakadah »

Tak zkusenosti se Sencorem mam vicemene pozitivni. Roboticky vysavac - klasicka zavada po mesici motorek rotacniho smetacku zadreny, po zarucni oprave jede dal. Skoda ze po case clovek prijde na to, ze je to vec uplne k hovnu :?
Nejlepsi zabavu z toho mela akorat kocka, ktera se ho naucila spoustet tlapkou.

Sencor LCD TV dela co delat ma, ten jeden zeleny vadny pixel trosku stve, ale co chtit vic za ty penize. Nak

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ono tu bude s tím Sencorem asi tak jak s Teslou nebo Grundigem. Původní výrobce skončil a někdo koupil jen značku a nechává si po světě vyrábět věci u všech možných výrobců.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#7 Příspěvek od Jimmi2 »

To jsem byl ještě docela malej kluk, kdy Sencor byla japonská prestižní a u nás téměř nedostupná značka 8-)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Mel kvalitni autoradia - tedy ten puvodni.
Jinak ted se teto znacce vyhybam obloukem.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Já se Sencoru nevyhýbám a zkušenosti mám převážně pozitivní, nejspíš proto, že od něj žádný zázrak nečekám. Kromě toho v některém segmentu výrobků není moc na vybranou z onačejších značek, řekl bych, že Sencor pořád patří do té lepší poloviny, i když má do špičky daleko.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Já dlouhodobě používám kombo DVD/STB, když to spočítám, tak:
1. po dvou měsících přestal načítat disky. Oprava ve Fastu
2. po pěti měsících opět nečetl disky- výměna za nový kus
3. nefunkční displej- propájení studeňáků (už jsem neměl sílu to zas vézt na záruku)
4. chvíli po záruce opět přestal číst disky- už jsem to neřešil, stejně se na skoro nic nedívám, raději čtu
5. pískání ve zdroji, displej najednou místo modré oranžový- výměna tří elytů ve zdroji (a to pěkně prosím v noci po návratu z hospody- nemohl jsem si nechat ujít Simpsonovi :D )
6. Nešel přepnout ze Stand-by- výměna dalšího elytu.

A pořád slouží :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

Sencor nebyl špatný v 70.letech co je vyráběli ještě Japani...téměř legendární malý černý kazetový magnetofon S-3000, dobře vybavený, dovážen k nám do ČSSR v dobách temné normalizace, levnější než National Panasonic RQ-227 jinak (kromě Tuzexu) akorát Tesla A3 a sem-tam nějaká ta Unitra byla k dostání.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

řekl bych, že je to podobné jako dopadly Grundig Nordmende atd. Známé vcelku spolehlivé firmy zkrachovaly a název s logem koupili podnikavci druhé kategorie.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

Philips po 80 letech končí se spotřební elektronikou. Výkonný šéf firmy Frans van Houten při ohlášení hospodářských výsledků za loňský rok oznámil, že se Philips zbaví také výroby audia, videa, multimédií a příslušenství. Výrobu převezme Funai a hongkongská TPV. Tihle šikmoocí parchanti nás dokopou k žebrácké holi a ty ostatní naženou karabáčem do svých robotáren...Máte doma něco od Philipse ? Já ano, vysavač, sluchátka, pár audio a VHS kazet ale také žárovek a CD-R disků, možná baterii. Kde to vyrábějí jeden ví.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Hejnicek »

Radio z roku 1935, pak funkcni Philettu z valky a jednu zatim funkcni LED LCD TV.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

Tohle je rádiojezevčík Sencor SC-220 EQ původ kontejner...do skladu se hodí, FM rádio hraje, mechanika muchlá pásku, asi zatvrdlý pinch roller, pravý unášeč nenavíjí nebo co ale kdopak poslouchá dnes kazety...zajímavostí je vf mazací hlava a ne magnet v páskové dráze, 3 pásmový EQ.
Přílohy
Sencor.jpg
(20.53 KiB) Staženo 133 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“