Kytarový zesilovač Marshall, brum - vyřešeno

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#31 Příspěvek od daton »

Aha tak oprava žhavení by mělo být uzeměno uprosřed tedy na patici a to jsem si nevšimnul ale studený spoj tam nebyl.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Sendyx »

A to nevidíš, kde je ta elektronka a jak souvisí s OD režimem ?

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#33 Příspěvek od daton »

No schema mám chvilku a jen na noteboku tak že zatím jsem si ničeho nevšiml, popravdě hledám přepínač OD abych si to dal do souvislostí. Musím si to vytisknout at to vidím celé...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

V poslední době se zde rozmáhá neřest , psát vzadu mailem . Pokud si myslíš , že tvé rady k něčemu jsou , napiš je sem . No a ty datone nepředělávej profi mašinu . Jestli to vzniká od napájení lampy , tak prostě anodu odpájej a potom kondem uzemni její jednotlivé vývody .

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#35 Příspěvek od daton »

Zdraví všechny tak zde mám první výsledky, stále více si myslím že to je ta lampa. Vzal jsem si 1uF kondík a uzemňoval jsem. Předem ale dodávám že nejvíce se brum projevuje když se potencimetr VR12 a VR10 vytočí na max. No a když přes kondík uzemním střed odporů 77 a R78 tak to zmlkne ale rovněž to zmlkne když se uzemní mřížka první triody avšak tam se to chová podivně protože když to uzemním na druhých koncích r16 a R15 tak tam to brumí stále. Domnívám se že že kondíkem změním poměry na mřížce a uzemním brum co se tam dostává z katody a proto to ztichne.
Můžete mi prosím zkontrolovat tuto úvahu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

A co tak tu lampu vyměnit ? Za pár minut víš, jestli to je ona či nikoliv.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#37 Příspěvek od daton »

No to bych ji musel mít ale pokud se podezření potvrdí tak ji koupím tedy pokud ji seženu :)

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#38 Příspěvek od daton »

Ona ta lampa stoji kolem 500kč tedy pokud nechci koupit tu lacinou činu

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#39 Příspěvek od Sendyx »

Marshall tam strká čínu za 3 dolary...

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#40 Příspěvek od daton »

To snad ne ani od čínana jsem ji tak levnou neviděl 8O předpokládal bych že si drží kvalitu ale dnes je možné všechno

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od pajosek2 »

Na vyzkoušení,Ti stačí nějaká starší. Potvrdíš si závadu a až budeš mít jasno,tak můžeš utrácet. A jen tak mimochodem jaké máš napětí na katodách?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#42 Příspěvek od daton »

Na první katodě je asi kolem 1V na druhé je kolem 120V což téměř odpovídá mřížce resp anodě první triody a to 130V . Anodové napětí druhé elektronky je 260V.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od pajosek2 »

V tom případě je druhá trioda moc otevřená pokud je G1 kladnější než katoda o 10V,tak je to asi blbé. Vypadá to,že první trioda je slabá,pokud by se více otevřela,tak by spadlo napětí na anodě první triody a tím i na G1 druhé triody.
Co na to ostatní?
EDIT nebo je podžhavená,ktomu by došli mimo jiné taky tím,že by nebyl uzemněný střed žhavení.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#44 Příspěvek od daton »

Tak jsem připojil žhaveni elektronky k SS zdroji a brum zmizel po vrácení na trafo v zes. opět brum myslím že je to jasné bud to bude elektronka nebo budu muset udělat SS zdroj na její žhaveni.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od pajosek2 »

A jsi si opravdu jistý,že ten střed žhavení je kvalitně spojený se zemí? Je možné,že ten střed upadl uvnitř elektronky a pak by se to tak chovalo.Já původně myslel,že je to žhaveno 2x6,3 V,ale teď vidím,že je to 1x 12,6V. Pokud by to tak bylo,tak by Ti stačilo vytvořit umělý střed u žhavícího vinutí trafa. Ale raději to uzemnění středu ještě zkontroluj. Prostě na trafu to musí mít obvod se zemí přes žhavící vlákna.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“