Kytarový zesilovač Marshall, brum - vyřešeno

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#46 Příspěvek od daton »

Jo jo to jsem kontroloval ohmicky už před tím, skutečně tam střed je a přes vlákna se to váže na zem jen nechápu jak to může chodit. Předpokládal bych že to žhavení bude stejnosměrné.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od pajosek2 »

A proč by to nechodilo? Jsou stroje,kde jsou přímožhavené lampy,žhavené střídákem a nebrumí to. Prostě se vytvoří umělý střed a ten se uzemní. U tebe se to jasně dostává ze žhavení,přece,když to vypneš,tak brum okamžitě zmizí. Lampa ještě chvíli žhaví,kondíky v napájení se taky nevybijí okamžitě,takže jediné co spadne hned je střídák do žhavení.d
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#48 Příspěvek od daton »

Zdravím
Ano máte plnou pravdu, měl jsem toto podezření od začátku ale vzhledem s minimálními zkušenostmi s elektronkovými zesilovači a vzláště s hybridy jsem si nebyl touto závadou jist, i když symptomy tomu nasvědčovaly. Dnes koupim elektronku a dám vědět. Jinak z dob před 30 lety si pamatuji (mlhavě) že jsme svod žhavení a katody za tepla taky řešily ale v jiné souvislosti u tv a synchronizace.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#49 Příspěvek od daton »

Tak elektronka bude až po víkendu pak dam vědět.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#50 Příspěvek od daton »

Zdravím všechny, tak elektronku jsem zakoupil - je až z Californie no a chodí to parádně, brum je na desetině toho co byl předtím. Skutečně to dělala elektronka. Jen je paradox že kdyby výrobu udržely v Tesle Rožnov tak místo 400 mohla stát 50kč a bylo by vystaráno. No ale to je vývoj pokroková amerika nám dodává součástky co seu nás vyráběly dříve.

Děkuji všem za rady a příspěvky.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#51 Příspěvek od Sendyx »

No já se obávám, že kdyby se vyráběly v Rožnově, tak by stály víc než těch 400Kč :wink: .

Konec konců, tyhle se asi vyrábějí v Praze...

http://www.euroaudioteam.com/en/ecc803s ... 00009.html

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“