Gramofon MC600Q hluk

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pejoma
Příspěvky: 109
Registrován: 01 říj 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

Gramofon MC600Q hluk

#1 Příspěvek od pejoma »

Dobrý den.
Mám gramofon MC600Q.Funguje dobøe,ale pøi regulaci je slyšet nepøíjemný hluk z talíøe.Je to u tohoto typu gramofonu normální,nebo se s tím dá nìco dìlat?
Dìkuji.
Pepa

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od sambiliong »

Při regulaci čeho? Nedrhne ten talíř o chassis?

Uživatelský avatar
pejoma
Příspěvky: 109
Registrován: 01 říj 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#3 Příspěvek od pejoma »

Když se vrací ramínko zpìt do zákl.polohy,tak se vypne pohon talíøe a ten se setrvaèností dotáèí zcela tiše.Pokud však pustím pohon talíøe,zaènou se ozývat zvuky.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

MC600Q

#4 Příspěvek od pumpos »

Mám z dřívější doby také tento gramofon a vůbec ho nepoužívám.Desky jsem před lety věnoval a gramo mi leží ve skříni.Poslední závada u něj byla ta, že nedržel otáčky a kolísal.Jinak je jako novej. Moc se mi nechce hledat závadu, když ho nemám jak uplatnit. Kdyby ho někdo využil ....... ozvěte se.

Uživatelský avatar
pejoma
Příspěvky: 109
Registrován: 01 říj 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#5 Příspěvek od pejoma »

Na netu jsem našel,že staèí vymìnit kondenzátory 1mF/16V(4x).Pry mají velký ESR.Já je vymìnil a kolísání je odstranìno.Kapacitu mìli a ESR ja nezmìøím.Oprava byla úspìšná.Kondenzátory jsou v gramofonu pøímo pod chladièem,takže dostávají zabrat.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

taktiez

#6 Příspěvek od fero_b »

som opravoval tuto zavadu, potom sa este treba pohrat s nasavenim taniera, abo nedrhol a aby sa hladko otacal, je tam tusim nejaka centralna matica (alebo skrutka) ktorou sa da nastavit pritlak klzneho loziska.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: taktiez

#7 Příspěvek od jef111 »

K té opravě regulace otáček:
Ty kondenzátory jsou úplně běžná závada u elektronických regulací otáček prakticky všech výrobků tesly. Já jsem takto opravoval už mnohé cassette decky (SM260, 261), již zmiňovaný gramofon MC600 atd.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“