Technisat MF4-S

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

Technisat MF4-S

#1 Příspěvek od watt3 »

U tohoto sat přijímače byl vadný kondenzátor ve zdroji po opravě píše na displeji jen load a jinak se nic neděje a ze scartu nic nejde,
setkal se někdo s obdobnou závadou?
předem dík za odpověď

Uživatelský avatar
loop12
Příspěvky: 135
Registrován: 23 črc 2007, 02:00

#2 Příspěvek od loop12 »

Caka na nahratie softwaru rsp firmwaru tieto lacnejsie sat prijmace illusion a spol su nachylne na zdrojovu cast a pri tom sa im vymaze firmware takze ho treba nahrat a malo by byt vsetlp OK

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od soucek »

Mám tento přijímač několik let a skoro od začátku také občas spadne firmware. A to skoro vždy, když dojde k výpadku elektřiny. Na displeji svítí jen Satl. a jinak nic. Pokud zkouším nasimulovat tuto situaci odpojováním sťového kabelu, tak se mi to nikdy nepodaří. Nakonec pomůže jen opětovné nahrátí FW přes kabel z PC. Pak funguje bez problémů třeba několik měsíců. Pokud to souvisí s napájecím zdrojem, kde bude chyba, elyty,nebo vadná EPROM ?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Většinou problém nedělá výpadek napájení, ale výpadk s následným ON/OFF v nevhodnou chíli najíždění SW. Bohužel to znám i z wifi - např legendární stařeček ausu WL500b takto vždy spadl do továru :(
Řešením je jednak se po těch letech podívat na zdroj a případně doplnit nějakou jednoduchou UPS, tomu přijímači stačí pár W...
Těch MF4 sem taky spravoval kopu a shozený sw sem ještě neviděl

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#5 Příspěvek od Maxell »

Tento problém už jsem taky nejednou řešil. Podívej se na zdroj, vyměň hlavní elko, projdi elka co jsou vřadě pod sebou vedle zdroje myslím, že jsou 1200uf, ten nejvýš bývá vadný a nahraj nový soft. Ten najdeš všude. Kabel je nekřížený a mělo by to být ok.
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od soucek »

Síťové elko jsem tedy preventivně vyměnil i když stávající je dobré. Další v řadě jsem také zkontroloval. Jak jsem říkal, dělalo to téměř hned jak to bylo nové, reklamace byla vždy jen nahrátí nového FW. Takže kde asi udělali soudruzi z NDR chybu to nevím.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#7 Příspěvek od BIDLO »

To je zajímavé,měl jsem kdysi verzi MF4S-CC a tohle jsem nikdy nezaznamenal.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od soucek »

@Bidlo: Model CC nebude podle mého názoru úplně totožný s MF4-S.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#9 Příspěvek od BIDLO »

To je samozřejmě možné, není vyloučeno že ta MF4-S byla dokonce tehdy určena pro německý trh, už si to přesně nevybavuji.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “