O2 Internet + O2 TV

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

O2 Internet + O2 TV

#1 Příspěvek od krutor »

Zdravim,
máte někdo O2 Internet spolu s O2 TV? Zajímá mě, zda při současném používání nedochází ke snížení rychlosti či stability internetu. Nyní máme O2 Internet a přemýšlíme o O2 TV pro jednu TV.
- k internetu jsou připojeny 3 PC a cca 3 WiFi krámy.
- máme VDSL O2 Internet (modem Comtrend VR-3026e)
- rychlost internetu máme reálně cca 2 MB/s (tedy 16 Mb/s)
- vzdálenost od ústředny je cca 400 m

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#2 Příspěvek od bastlir40 »

Já měl rychlost internetu nastavenou kvůli jejich TV na 5 Mb/s. Nestačilo to. Věčně se mi to kousalo jak špatně nastavený satelit. Místo obrazu mozaika a nic jiného. Když se zapne k tomu počítač nebo stačí jen připojený mobil na wifi, tak je to nepoužitelné. Pokud budeš k tomu používat tolik počítačů najednou, televizi ani nespustíš. Je s tím jen peklo a věčné dohady. Já už bych to nikdy nevzal ani kdyby to dávali zdarma.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#3 Příspěvek od lintik »

jediné řešení je navýšit si rychlost

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od krutor »

bastlir40: Neměl jsi ADSL internet? Co jsem se poohlížel na webu, tak u ADSL to zpomalovalo, u VDSL už by to zpomalovat nemělo, ale zajímají mě ty praktické zkušenosti.
Naposledy upravil(a) krutor dne 23 bře 2014, 22:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#5 Příspěvek od Kvicala_r »

víc jak 16M snad ani nemají. Jeden SD kanál si vykousnul cca 5M. Přepíná se na ústředně datový tok příslušného kanálu - je to celkem pomalejší. Když sem to před cca 3 lety viděl na LCD řekl sem že tohle je za trest a ne pro radost

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od krutor »

Mají ještě 40 Mb/s, tak uvidíme jestli nám navýší, to by pak ta TV šla.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#7 Příspěvek od lintik »

40 Mb/s haha chtěl bych to vidět 8O

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#8 Příspěvek od pm_ »

ten datovy tok (3-4Mbit/s) pro o2tv se samozrejme odecte od realne rychlosti linky. takze ano, zpomaluje. spatna zprava je, ze se tak deje trvale - at tv sledujes, nebo nesledujes (pokud nebudes natvrdo vypinat settopbox, coz je dost neprakticke). dobra zprava je, ze pokud budes mit settopboxu vic, datovy tok se nenasobi (jak tomu pry bylo u puvodni verze o2tv)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

krutor píše:Mají ještě 40 Mb/s, tak uvidíme jestli nám navýší, to by pak ta TV šla.
To je takový "reklamní trik a obchodní podvod".
"Prodají" rychlost 40Mb, ale to je teoretické maximum, v praxi negarantují ani polovinu!

Když si dáš na 2 PC (nebo více) IVYSILANI české televize a spustíš si nějaký program, nejlépe na každém PC jiný a ve vyšším rozlišení, dá se z toho odhadnout, jaké jsou šance na dobrou funkci O2 TV.
400m od "ústředny" by to při slušném kabelu mohlo jet dost dobře.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#10 Příspěvek od bastlir40 »

krutor píše:bastlir40: Neměl jsi ADSL internet? Co jsem se poohlížel na webu, tak u ADSL to zpomalovalo, u VDSL už by to zpomalovat nemělo, ale zajímají mě ty praktické zkušenosti.
Ano, mám ADSL. Nic jiného mi prý dát nemohou kvůli vzdálenosti od ústředny.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Když to přeložím, tak nemohou dát žádné lepší možnosti. Mám dva případy, kdy jim dávali po reklamaci nové modemy a internet se sekne vždy na půl minuty a pak se vše objeví naráz, ale to bude tato kombinace s TV spolu s kešováním na té jejich "ústředně" kvůli rozdělení přenosové rychlosti.

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#12 Příspěvek od jinovak55 »

VDSL chodí tak do 1200m od ústředny pak už konec.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#13 Příspěvek od paveltl »

Jen pro zajímavost jsem právì testnul firemní VDSL od O2.
Vzdálenost cca 1km od vesnické ústøedny, testováno pøes Speedtest, nemohu zaruèit že jsem mìl linku jen pro sebe.
Ping 92ms, Download Speed 31,53Mbps, Upload Speed 2,06Mbps.

Pro srovnání doma mám ADSL, kde namìøím 5,3Mbps/0,4Mbps. Jsem cca 5km vzdálený od ústøedny, takže nic lepšího mi dát nemohou. U kamaráda cca 300m ode mì jsem na VDSL namìøil 16,8Mbps/1,1Mbps - ale on je na modernìjším vedení, má jiné telefonní èíslo, tak je možná pøipojen na jinou ústøednu cca 2,5km vzdálenou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“