vadný HDD seagate momentus 5400,6 500GB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

vadný HDD seagate momentus 5400,6 500GB

#1 Příspěvek od 555 »

Bios tento HDD nevidí.když jsem u notebooku odkryl ten plast kde je hard disk,tak z hard disku se ozývá zvláštní zvuk.. zní to jako cyklování ale v pomalejších ale stálých intervalech a docela hlasitých. ten disk to má asi za sebou že?

samozřejmě že se disk neroztočí
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Klikání disku je jeho umíráček.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od CZJKP1 »

Měl jsem HDD u kterého se ,,přenosky" pohybovaly jen ze strany na stranu, nemohl by to být ,,onen zvuk"

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

555 píše:. zní to jako cyklování ale v pomalejších ale stálých intervalech a docela hlasitých. ten disk to má asi za sebou že?
Jak jsi na to přišel ? Zrovna tak to může mít za sebou konektor atd. Zkoušel jsi ten harddisk někde jinde nebo jen hádáš ?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

nee to jsem jen hádal :-/ no nezkoušel já nemám jiný notebook.Mám jen PC se SATA a zdrojem kde je i ten napájecí konektor.jako fyzicky bych ho do PC zapojil,ale nevím jestli to jde jen tak zapojit jestli nemusí být nějaký spec. box na toto..Abych (když by šel) neumrtvil

PS: to není cvakání klasické jak když cvaká,ale ten zvuk je prostě zvláštní k čemu ho přirovnat..
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Guggy »

2,5'' SATA disky můžeš úplně bez obav připojit do stolního PC

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

díky :-) tak jsem ho připojil do PC (jen napájecí konektor) ale zvuk to dělá stejný.čili je to v HDD.

v odkaze posílám zvukovou nahrávku toho (aspoň pro mne) neobvyklého zvukového projevu HDD


http://uloz.to/xVvWx7rC/hlas013-wav

ovšem nenapadá mne čím by to mohlo být. :roll:

a docela by mě to i zajímalo,protože takový zvukový projev u HDD jsem nikdy neslyšel :roll: :roll:

ono to zní jako zvuk když couve náklaďák :D :D
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Guggy »

Ješte mně napadlo, zabal ho do vodotěsnýho sáčku, nech ho přes noc v mrazáku a zkus ho ráno připojit občas se na chvíli disky vzpomatují

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Nebo naopak odpojit DPS a propájet ji.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Nitro »

No dávat ho do mrazáku není nejlepší øešení. Co tak rosení atp nemáš suchý chlad. Pomohlo by to pøikouslému ložisku. Ale klikání dìlá ramínko s ètecí hlavou saám jich tu mám nìkolik. Diskùm se tohle obèas stane. Bios ho ani vidìt nemùže elektronika zarazí startup. Rozebírat to je ztráta èasu i když tøeba plony se dají se správným vybavením vymìnit. Jak už psali ostatní klikáni je konec.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Podle zvuku to ale není "to" klikání, ale něco jiného. Tohle je docela jiný zvuk.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Toto je znak nízkého napětí a tudíž nemožnost nastartování. Zkusil bych propájet desku, mrknout jestli nějaký C nebo R v SMD neshořel a případně zkusil použít desku z jiného podobného HDD.
Je to naprosto stejný zvuk jak když chci připojit HDD přes USB/SATA a použiji horší USB kabel, s normálním kabelem to jede.
A do mrazáku bych to nedával, není k tomu důvod i když k žádnému rosení nedochází - v zabaleném HDD žádná vlhkost prostě není.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od 555 »

díky.zkusím tedy propájet desku.je jsou tam i dva BGA čipy..
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

tak,zkusil jsem ji propájet.Propájet i BGA čip pomocí fluxu atd..(reflow) ale žádná změna.. :roll: potřeboval bych jen ,,vyndat" data z něj...

nemáte náhodou někdo takový vadný HDD s funkční elektronikou? já tu mám jen 250GB western digital,ale to bude určitě něco jiného :cry:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
vlado88
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2011, 02:00

#15 Příspěvek od vlado88 »

Niečo na to je tu

Kód: Vybrat vše

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=62689&start=15

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“