NTB amilo xi 2428 se po zapnutí vypne

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
v4s1m4
Příspěvky: 108
Registrován: 06 říj 2010, 02:00
Bydliště: Brno, Jeseník
Kontaktovat uživatele:

NTB amilo xi 2428 se po zapnutí vypne

#1 Příspěvek od v4s1m4 »

Notebook fujitsu siemens amilo xi 2428 po zapnutí běží asi 3-5 vteřin a pak se vypne, kontrolky normálně probliknou, než najede lcd tak se vypne, často tady býval problém s grafikou, ale já myslím, že to tenhle případ není, stejná situace je když nechám zapojenou jen samotnou desku. Než se tohle stalo odešel mi zdroj, který chvíli dobíjel, chvíli ne, chyba byla ve zdroji, který jsem zkoušel na jiném ntb. Ještě takový postřeh když zapojím zdroj a dám baterku zhruba 10 minut normálně dobíjí a po nějáké době dobíjet přestane (přestane blikat kontrolka nabíjení). Napadne vás něco ať ho jen nehodím do koše. Díky

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takto se chová i vadná paměť. Někdy to není problém přímo v ní, ale pokus o očistu desky nějakou chemií, třeba isopropanolem.

Ověřený lék je Kontox, kartáček na zuby a očistit kontakty.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#3 Příspěvek od KiTt »

Neznam presne tento tvuj konkretni model, ale obcas se stavalo ze doslo k poskozeni spinace otevreni/zavreni vika LCD. Vetsinou se to stavalo u mechanickeho spinace, ten pokud zustal sepnuty a zapnul se NTB, tak se sam po par vterinach vypnul.

Uživatelský avatar
v4s1m4
Příspěvky: 108
Registrován: 06 říj 2010, 02:00
Bydliště: Brno, Jeseník
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od v4s1m4 »

Spínač víka je v pořádku podle měření se rozepne, taktéž i mikrospínač zapnutí vypnutí je ok. Zkusím pročistit. díky

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“