Časový spínač DH-7, nefunguje "Random" spínání

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Časový spínač DH-7, nefunguje "Random" spínání

#1 Příspěvek od Brozicek »

Nevím, zda dělám chybnou obsluhu nebo je ve spínači vada.
Nedaří se mi spustit nahodilé zapínání a vypínání - režim Random. Podle návodu má tento reřim spínat a vypínat nahodilých intervalech 10 až 31 minut v době od 18:00 do 06:00 v režimu AUTO. Asi by to nemělo záviset na nastavení ostatních 10 časů zapínání a vypínání v TIMER.
Přitom režim Manual ON a OFF funguji normálně. Také časy nastavené v TIMER fungují.
Nakreslil jsem si schéma silové části spínače, které je na samostatném plošném spoji. Na druhém plošném spoji je vlastní procesor TIMERu se zobrazovačem. Timer je se silovou části propojen 3 vodiči: +, - a ovládání relé.
Může nějaký majitel tohoto jednoduchého zařízení zkusit ten režim Random. Připadá mi to jako neodstranitelná vada někde v logickém součtu (součinu) v čipu TIMERu pro výstup ovládání rele.
Schéma i návod přikládám.
Přílohy
Spínač Hornbach.PDF
(85.82 KiB) Staženo 168 x
Timer schéma1.jpg
(107.02 KiB) Staženo 216 x

Uživatelský avatar
Zolda
Příspěvky: 54
Registrován: 31 říj 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Zolda »

Nefunguje. Před několika lety jsem ho taky kupoval, třikrát vyměnil a žádný tento provoz neuměl. Navíc když s ním spínám relé pro ovládání topení, tak se hodně často vynuluje celé nastavení i když nějakou indukční zátěž má umět.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Klob1 »

Ahoj.
Tak přesně toto jsem také řešil, ale nevyřešil. Jen to funguje s nastavením na autospínání. Jinak ne. Já to dal bez časů, jen Random. Jinak hold vypnu random, dám čas a jedu dle nastavení. Když chci random,vymažu čas, jedu bez časů,ale vždy je to na auto.
Ono je to jasné buď chcete jet na nastavený čas od do. Nebo na Random.
Přece obojí nejde spínat a vypínat.
Také mi to vadilo s tím autem, že to nejde zvlášť. Jenže ono asi by to nemohlo být, když obojí potřebuje na chod polohu automat spínaní. Vždy člověk hold musí vědět, co z toho potřebuje více. Nebo si pořídit dvě ty spínané zásuvky.

Uživatelský avatar
beartech
Příspěvky: 4
Registrován: 27 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od beartech »

Zdravím, dovolím si jeden OT k tomuto zařízení, po několika letech provozu mi to chcíplo ( vadná zenerka ) a protože jsem nebyl schopen přečíst označení zkoušel jsem naslepo a nejlépe mi tam vyšla 39V 2W ( když jsem se chytal napětí relé cca 48V tak to bylo moc protože na displeji prosvítaly i neaktivní segmenty ) Vzhledem k vyhřátému tišťáku již cesty moc nedržely tak to snad někomu ušetří zbytečné namáhání spojů pájením při experimentování co tam přijde

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“