Gramo MC600Q, synchronizacia

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

Gramo MC600Q, synchronizacia

#1 Příspěvek od mihaldp »

Ahojte, viem ze tu uz je kopa tem ohladom tohto gramofonu, ale moj problem nikto neriesi. Vsetko funguje ako ma, az na to ze mi stale blika dioda synchronizacie, ci uz 33 alebo 45 napriek tomu ze to hra normalne, nezrychluje ani nespomaluje. Skusal som aj menit vysku taniera - ked bol vysoko hralo to zrychlene, inak ziadna zmena. Vymenil som vsetky male elektrolyty, teda vsetky oblubene plastove. Dnes 4 keramicke v zdroji (asi C1-C4) a 2 ktore su pri motore (100nF). Vsimol som si inak zaujimavu vec: zeleny vodic prichadzajuci na plosak od trafa a zeleny odchadzajuci od plosaku k motoru (vola sa G) sa asi prehrievaju, pretoze mi vytavili do plastu o ktory sa opieraju jamku (důlek). Som uz z toho zufaly, poradte mi prosim kde zacat :-/ Tesil som sa na manual od judeware-ho ale nejak sa na to celkovo zabudlo asi....

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Řízení motoru je klasický fázový závěs (PLL). K opravě je třeba znát jeho funkci a pak měřit a hledat. MC 600 mívaly záludné závady. Zda se ti propálily dráty do plastu, nevím. Bylo by dobrý poslat obrázek ale někdy měly vodiče na sobě izolaci a agresivním složením, který dokázalo naleptat plasty a přilepit se k nim.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PIPER
Příspěvky: 37
Registrován: 23 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od PIPER »

Manual je na elektrotanya.com

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#4 Příspěvek od fero_b »

moj MC600Q ma podobne symptomy ale troska sa to predsa lisi. Ked vytiahne sietovy kabel zo zasuvky (nie iba na chvilku ale na kus dlhsie - napr. na noc) a potom to zapnes a ides prehravat tak tiez blika (ale hra normalne, ale celu platnu este blika, ale uz druha je OK ) ale ked ho necham zadubnuty v zasuvke , tak je to uz potom OK, pustis a hned je to OK. Zatial som ale nepatral v com je problem ..

Uživatelský avatar
THXT
Příspěvky: 55
Registrován: 29 říj 2010, 02:00

#5 Příspěvek od THXT »

mám naprosto stejný problém jako: fero_b já když příjdu domu, zapnu gramo do sítě nechám to tak čtvrt hodinky v klidu a pak se to zasynchronizuje hned a dioda nebliká jinak pokud to zapojím a hned pustím gramo tak to trvá asi do půlky desky než přestane blikat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Panstvo, komu něco říká fráze "formování elektrolytů" ??? Ona v tom gramu je docela rozšířená "zelenina", s mizernými vlastnostmi obecně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

EKKAR píše:v tom gramu je docela rozšířená "zelenina", s mizernými vlastnostmi obecně...
orange & green . . . jo, jo . . . oranžové a zelené . . . vyházet všechno !

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

este boli aj sede :D alebo kombinacie :D jake mala take dala

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

keemo píše:jake mala take dala . . .
prostě humus . . .
Přílohy
P3130132.JPG
(52.13 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#10 Příspěvek od fero_b »

jj, nic prekvapujuce, aj som si uz myslel ze pomenim vsetky elyty, ked si najdem cas, zeleninu vymenim :-)

Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

#11 Příspěvek od mihaldp »

Tak som meral frekvenciu na bode F, ma tam byt pri 33ot presne 50,00Hz a ani o Hz viac/menej? Multimeter mi pise 49,82 - 49,90, pri 45ot tam mam cca 65,8 - 66Hz.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

To je vono, nedostatečná filtrace napájení nebo blokování - projevy vyschlého elektrolytu jako z učebnice o ne-kvalitních elytech...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

#13 Příspěvek od mihaldp »

Neuverite, ale spravil som to. Problem bol ze som nevedel nastavit napatie zdroja na viac ako 8,2V z coho som usudil ze budu zle tie dva 1M modre kondiky, tak som tam natrepal nove a cuduj sa svete =) Uz sa to pekne drzi na 50,2 Hz +-1. Este som mal zly cerveny 5uF kondenzator, ale to asi nebolo podstatne. Vyska taniera teraz uz nehra velku rolu. :) :)

Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

#14 Příspěvek od mihaldp »

Tak problem sa po case znova objavil....az vcera som ho konecne vyriesil :) Gramofonu stale blikala dioda, avsak hral normalne, nakoniec v zaplave zufalosti som zacal premeriavat keramicke kondiky a....jeden blokovaci kondenzator na krystali (100pF) sa premenil na rezistor. Mal 300R, druhy bol ok, tak som vymenil oba a tramtarararaaaaaaaaaa. Ani si neviete predstavit tu radost :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“