notebook ACER 5732Z

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

notebook ACER 5732Z

#1 Příspěvek od ARDO »

zdravím všechny přítomné.u tohoto NTB byla ,,načatá" jedná zásuvka USB.Majitel ji úplně usmrtil (začal se tam hrabat nožem a ten černý plast uvnitř koncovky dorasoval).

ale nefunguje ani druhý USB konektor co je vedle tohoto.

USB mají svoji pojistku (u napájení ?)

A po zásahu jiné IT osoby (která u majitele byla) nejde touchpad ani tlačítka ani senzor myši..Ale notebook neotevíral.napadají mě ovladače ,ale zase toto přece funguje i bez instalace nějakých ovladačů ne ?

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#2 Příspěvek od ARDO »

ohledně toho touchpadu,já zkusím nabootovat LIVE CD windows nebo LINUXu pak se uvidí kde je chyba :-)

ale hlavně mi jde o ty USB :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Niekedy byvaju dva porty cez jednu poistku napajane. Takze ak je vyskratovane napajanie 5V na zem, nemusi fungovat ani druhy port.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#4 Příspěvek od ARDO »

díky :-) na tomto NTB jsou jen dva porty USB čili by to mohlo být jak píšeš :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Treba prezriet ten zniceny port, ci sa kontakty nedotykaju navzajom alebo toho plechu okolo. Ak ano, tak ich nejako ohnut a vyskusat druhy port.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#6 Příspěvek od ARDO »

takto mám infrapájku jsem schopen ho i vyměnit,ale bohužel ten notes budu mít u sebe až zítra,ale co jsem tak viděl,tak se toho plechu dotýkají :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Najvacsi problem je tie konektory zohnat. Je ich viac typov a nedaju sa nikde kupit (ani eBay) - jedine z inych vadnych dosiek zobrat.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#8 Příspěvek od ARDO »

to je pravda :-) já tu mám teda pár MB na díly.snad by nějaký port pasoval...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od ARDO »

tak po úplném odpájení toho druhého vadného USB portu,ten druhý začal fungovat..ted jen ho sehnat :roll: ja myslel,že mám plno základovek ale já blbec je nedávno vyházel :-(

a ohledně touchpadu,chyba bude v touchpadu přímo,protože ani když spustím live CD 7ček tak nereaguje ani tlačítka nejdou.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

byl by někdo tak moc hodný a odpájel mi z nějakého vraku základovky z MB to jedno USB? nebo poradit kde ho sehnat?

a ohledně touchadu...prý normálně fungoval,ale byl tam jak jsem nějaký Ajťák (trošku popili) a a pak dělal něco s ovladači a pak už nešel.ALe je mi divné to,že ani na LIVE CD nejde vůbec.zkoušel jsem FN+F7 ale nic.

přece touchpad funguje vždy :roll:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

na aceru si stahni patricny ovladac a hned budes vedet jesli jede ci ne.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#12 Příspěvek od ARDO »

jako on u ACERu nefunguje touchpad i bez ovladačů ?? ja zatím vždy i při instalaci Windows měl tu zkušenost,že touchpad sel vždy :-)ale zkusit to samozřejmě můžu ?

a byl by někdo ochotný a z nějakého vraku MB mi odpájel to USB? samozřejmě zaplatím :-)

foto a rozměry toho konektoru bych poslal

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#13 Příspěvek od Peca »

Nějaké vraky tu mám. Konektor vám klidně vypájím z nějaké té staré zničené desky, když to bude ten, který potřebujete.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#14 Příspěvek od ARDO »

poslal jsem SZ

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#15 Příspěvek od ARDO »

tak díky uživateli ,,peca" ,kterému tímto ještě jednou velice děkuji jsem sehnal ten USB konektor

ovšem mám jednu otázku :-)

ty konektory jsou rozměrově naprosto stejné,ale ten starý (na foto ten levý) má ten černý plast s kontakty vespodu toho konektoru a tento je má nahoře.

mohu to prostě jen připájet anebo by to znamenalo že bych musel jakoby ho do desky zapojit obráceně? (ty piny myslim)
Přílohy
P1050010.JPG
(63.99 KiB) Staženo 28 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“