BM388 schema

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

BM388 schema

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím, před časem jsem dal na upload nastavovací předpis na BM215,
což je poměrně frekventovaný měřák a asi někomu pomohl.
Zajímalo by mě jestli někdo ještě používá BM388 - likviduji knihovnu a objevil jsem záznamy ze školení a oprav na tento měřák. Rozhoduji se jestli to podobně zpracovat jako BM215 anebo vyhodit.
Byl by zájem ?

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#2 Příspěvek od bertik »

Já tento přístroj používám už velice dlouho a jsem s ním naprosto spokojenej. Sonda krásně hřeje v ruce.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Připomíná mi to scénu z jednoho filmu, kde v mrazu v opuštěné knihovně zvažují, jestli spálit bibli nebo jinou podobně těžkou knihu.
Pak se přesunou do oddělení daňových přepisů...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Otkundes »

Taky tento voltmetr mám, včetně návodu k obsluze. Ony snad byly dokonce tři varianty (BM388, 388A a 388E) tohoto přístroje. Myslím, že každá technická informace k těmto starým měřícím přístrojům, je cenná. Proto odpovídám, ano, měl bych zájem.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Tyto tři varianty také pamatuji, ale už nevím, čím se liší. Kdysi jsem jej používal k plné spokojenosti.

Uživatelský avatar
josef-1
Příspěvky: 103
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#6 Příspěvek od josef-1 »

To Marshal: před časem jsem se zabýval opravou měřáku BM215, jehož zapojení se jeví jako poměrně složité a vyžaduje určitý čas se s ním sblížit. Dnes ho znám již celkem podrobně, ale určitě to je i díky Tvému nastavovacímu předpisu, který jsi tady před časem zveřejnil. Osobně ho považuji za mimořádně zdařilý a pokud jsi ochoten podobným způsobem zpracovat podklady i pro BM388, tak Ti držím palce. Sám tento měřák vlastním a jsem s ním spokojený a věřím, že jakékoliv poznatky z oprav a nastavování mohou být přínosem pro všechny příznivce těchto přístrojů.
Pozn.: Snad jen variátor pro stabilizaci proudu Gluwo 3-9V/1.4A někdy může dělat určité potíže, hlavně jeho sehnání, pokud je vadný.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

Ten variátor pro stabilizaci proudu Gluwo 3-9V/1.4A byl již dávno nesehnatelný, byl nahrazován vhodnou? žárovkou, již si ale nepamatuji jakou.

Uživatelský avatar
bobess
Příspěvky: 2
Registrován: 10 bře 2014, 01:00

#8 Příspěvek od bobess »

Zdravím,jsem tady nový a prosím také o BM 388 a ještě mám dotaz kde bych mohl dohonit tu BM 215?Děkuji Bobess.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“