Hledám někoho, kdo mi převine cívku do moto zapalování

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Hledám někoho, kdo mi převine cívku do moto zapalování

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím
měl bych prosbu, potřeboval bych někoho kdo mi převine cívku do moto zapalování. Potřeboval bych ji navinout drátem O.1 mm cca 2000 závitů. Je to do bezkontaktu, původní cívka měla odpor 220 ohmů. Už jsem to tu zkoušel loni a ten komu jsem cívku a menší zálohu poslal ( Sanoch) cívku nenavinul ani nevrátil, tak prosím jen ten kdo to opravdu může udělat. Posílám foto cívky pro představu , na této je drát silnější, ale kostra bude stejná. Díky.

http://files.uloziste.com/171d600ed4c981c9/

Uživatelský avatar
nick-1992
Příspěvky: 114
Registrován: 22 led 2014, 01:00
Bydliště: Rýmařov

#2 Příspěvek od nick-1992 »

Myslím, že by jsi to mohl navinout i ručně. Kdysi jsem motal transformátor... Zabere to hodně času a nervů, ale dá se to

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

do čeho to je? do jakého stroje?
to se fakt nedá koupit ?

a poznáš kolik je rozdílů mezi tvým obrázkem a mojím ?
Přílohy
DSCF3206.JPG
(71.17 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Tohle je ale nízkonapěťová cívka do magneta na 6 nebo 12 V. Je v tom zapalování samostatná zapalovací cívka (váleček z kterýho leze VN kabel na svíčku) a přerušovač? Pokud to je VN cívka přímo v magnetu, není to zase až tak jednoduchý ji převinout, pracuje to v blbým prostředí, vibrace a asi 2x jsem řešil průraz na kostru a 1 x přepálení v přechodu vinutí do VN kabelu.
Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Když pohledáš na netu , je tam konstrukce zapalování na pionýra . Tam je na převod nízkého na vyšší napětí použit běžný malá síťový trafáček . A cívku silným drátem navineš v pohodě .

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#6 Příspěvek od no_-_name »

Václav Syrový, Semčice. Přemotával nám magneta Bosch, i rotory dynam na Jawy. Ale někde jsem ztratil telefon :-/
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Freedy »

BOBOBO: Jo je to pionýr, trafíčko tam mám teď a funguje to, ale chtěl jsem ho vyřadit a dát tam přímo cívku pro napájení bezkontaktu. Proto chci namotat tuhle kostru .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Myslím, že rotor fichtla má moc málo pólů a motor otáček na to, aby ta cívka utáhla nabíjení kondíku pro bezkontaktní zapalování. Výstupní kmitočet je jen něco kolem 100Hz, nevím nevím, jak se to zapalko na takovou "krmicí cívku" bude tvářit...
Předpokládám, že používáš ono známé zapalování z Amára s tyristorem KT508, které vyšlo ještě navíc třeba ve slovenským sborníku Udělej/Urob si sám.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Freedy »

Ne používám zapalování z babetty, tu verzi s indukční cívkou vjednom. Magneto to stíhá zkoušel jsem tam provizorně přidělat origo cívku z babetty a chodilo to, ale má jinej tvar kostřičky a nedá se tam pořádně přidělat, proto chci namotat tuhle.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#10 Příspěvek od Eleman »

no_-_name píše:Václav Syrový, Semčice. Přemotával nám magneta Bosch, i rotory dynam na Jawy. Ale někde jsem ztratil telefon :-/
Myslím, že je to toto číslo: 604 296 813
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Freedy »

Děkuji zkusím to.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#12 Příspěvek od danhard »

2000z by se tam mělo vejít podstatně tlustším drátem, určitě 0,15mm

Rozdíl mezi obrázky je 80kB :D


Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“