Ponorka QGD3-120-1 vrchný kryt.

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Ponorka QGD3-120-1 vrchný kryt.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Na tejto novej ponorke sa neda nasadit do roviny vrchna priruba,ktora bola takto ako je na obr. sikmo.Po dobrotke to natiahnut neide,budem jej musiet pomoct.V predajni ich mali vraj viac, a vsetky mali tie vrchne kryty tak na sikmo.Ja som ju nekupil ale dostal.Chcem sa spytat ci niekto uz takuto ponorku s takymto nedosadajucim krytom nemal.Podla mna to tak nemoze byt,priruba musi byt celkom nasadena dookola aby pod spatnov klapkov v tvare gumeneho zvona voda neunikala do studni.Niektori mi povedali co som sa pytal na to ,ze je to tak dobre.Ja som si isty ze pravdu mam ja.Co vy na to .Chcem tu vrchnu prirubu kladivom dookola pomali roztiahnut a nasadit.Zbrusit tam nic zatial nechcem ak to pojde rotiahnut.Vnutrajsok ,rura pod prirubov by sa trochu dala tiez zmensit.Najrychlejsie by bolo trochu bruskov odbrusit.Na podmienky zaruky kaslem.Vratit to za to nechcem, problemy druhym robit tiez nechcem,lebo motor ide.Vdaka Cavte.

Obrazok poslem z druheho PC o chvilu,zabudol som ze ho v tomto nemam.
-------------------------------------------------
Nevim posudit keby to takto ostalo,kolko vody sa spat vrati cez netesnost,aky tlak to potom vytvori,a kolko vody to takto doda za hodinu.
Přílohy
ponorka qgd.jpg
(139.35 KiB) Staženo 338 x
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 18 kvě 2014, 19:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od tiktak1953 »

Chcem tu ponorku az teraz vyskusat,pozrel som ci ma neaku chlad.kvapalinu ,ale je to prazdne!
Co tam ma byt destilovana voda?
Este sa spytam ,ci mozem s nou tahat iba cistu studnicnu vodu.
1.) cim chladit.
2.)len cista studnicna voda(dazdova zo strechy nie)
Vdaka.

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#3 Příspěvek od palmalsport »

A kčemu, chlazení?
To je blbost. Chladí se to čerpanou vodou. :)

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#4 Příspěvek od Peterseal »

Tieto ponorky sa chladia cerpanou vodou. A k tomu co s tym mozes tahat, no ono to zavisi od typu a ucelu pouzitia, ale bezne sa s tym cerpava aj kalna voda. Ono sa tomu hovori aj kalove cerpadlo. Cize nemusi to byt uplne cista voda.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od alkom01 »

Dešťovou vodu s tím samozřejmě čerpat můžeš, ale filtrovanou - v návodu píšou o podílu nečistot max. 0,15%.
to Peterseal: Kalové čerpadlo je konstrukčně dost jiné, takže si poradí i s pevnými částmi např. až 30mm.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#6 Příspěvek od tiktak1953 »

Pani vdaka vam,navod od toho nemam preto som sa pytal.Naco je potom ten otvor zo spodku ponorky.Je na chladiacu kvapalinu,ale sa nemusi do nej chl.kvapalina naliat,tak to mam rozumiel?

2.)Vypada ze to ma gumeny slimak ako tie stare domove ponorky,ktoremu mutna voda urcite neprospieva.To by dlho urcite nevydrzala.
Na dazdovu by sa mi velmi zislo kalove cerpadlo,lebo v nej moze byt neaky kusok hocicoho.
Tuto ponorku pouzijem len na tahanie vody zo susedovej studni.
Na ten vrchny kryt ktory sa neda nasadit neviete nikto odpovedat ci to je tak od vyroby.Mne sa to nezda, zeby to tak malo byt.
Este keby ste mi na toto odpovedali.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 16 kvě 2014, 23:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »

Hned první odkaz v guglu je rozborka na jutube.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

Vcera som odrezal zo šnury koncovku do eletriky,ako je na obr.č2 som ten zle ohnuty falc uplne vyrovnal a znovu zahol obr.3 a obr .č 4 tak, aby vrch ponorky dosadol rovno .Inac by, ako som uz asi napisal ,voda na jednej strane striekala spod gumeneho zvona.Ine riesenie nebolo,kedze som sirsi o 2mm vrchny kryt nezohnal.
Přílohy
DSCN5518.jpg
(217.23 KiB) Staženo 302 x

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#9 Příspěvek od tiktak1953 »

Mam otazku,daju sa otacky tejto ponorky neakym bezpecnym el-technickym zariadenim znizit aspon na 50% ? Ide mi o to,pri dome zo strechy zachytim ked prsi raz za cas ako teraz aj 3000 L.Potom tuto vodu ked prestane prsat napr. o dva dni dalej samospadom spustam z tychto plast.nadzi do betonovej 9m3 co mam v zahrade a 200 m od domu.Pretoze je to male prevysenie,miestami ide hadica aj po rovine,tak to trva tych 3000 L aj 10 hodin! Hadice mam cierne plast 1"(jedno colove) do seba iba zastrcene,preto by som velky tlak z tejto ponorky tam nemohol pustit! Ked prsi, tak tymito hadicami zase spustam vodu co zachytavam nad zahradov na foliach o rozmeroch 6X5,5X5 do tej betonovej nadzi v zahrad a 200L sudov,ci dalsich 1000L plast nadzi.
.Napadlo ma toto jednoduche technicke riesenie.Na vytlak ponorky namontovat T-ecko ,rovno by isla voda do zahrady,do boku by som dal ventyl ktorym by som pustal vodu podla potreby spat da nadrzi,tak by som znizil podla potreby tlak aby hadice nevyhadzovalo.Hadice mam do seba provizorne postahovane ktore vydrzia tlak z kaloveho cerpadla,z tejto ponorky by to nevydrzali.Kalove cerpadlo sa nezmesti do plast nadzi ,ak by ste sa na to pytali .Vdaka. mozno dam neake obr.ako mozete aj vy zachytavat nenehraditelnu dazdovu vodu pre svoju zahradku.
---------------------------------
Tu je obr.ako zachytavam vodu na foliu nad zahradov.
č1.folia medzi radmi zeleniny, ktora zabranuje odpadovaniu vody.
č2.rad zeleniny(kapusta zimna,zeli)
č3. na najnizsom mieste zodvyhnuta folia ako mantinel na zadrzanie vody.
4. cez tieto pozdlzne rezy po kazdom metri vo foliji sa dostane voda medzi riadky,kde velmi dlho vydzi.Koluje potom dookola ako v prirode,zaroven dodava rastlinam aj potrebnu vlhkost,kedze tu na juhu slov.je VELMI suchy a horuci vzduch cez leto!
Přílohy
DSCN5499.jpg
(220.11 KiB) Staženo 276 x

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#10 Příspěvek od tiktak1953 »

Chcem si kupit taketo druhe cerpadlo ,lebo toto co mam musim dat susedovi do studni az miniem vsetku daždovú vodu.Nasiel som na nete ,ze tieto cerpadla maďari stahuju z obehu,nakolko nemaju kolik zasuvky privedeny na kostru cerpadla.Ja som pozrel teraz toto moje QGD-3-120 čerpadlo co pouzivam uz dva roky a ani ono nema kolik ukostreny!!! Co hovorite na to.Mam si kupit takuto druhu ponorku?Viem ,ze ked by sa faza dostala na kostru tak.......Mozno je vinutie dostatocne oddelene od kovoveho obalu?dik.
Keby ste mi odpovedali ,aky je vas nazor na to.Teraz s tym cerpadlom ako je na obr.taham dazdovu vodu z dola zahrady na vrch zahrady .Je velmi sucho ,vela polievam denne,tak s nim budem tahat zo studni dalsiu vodu do nadrzi na spodku zahrady.Kupenym by som tahal zo spodku zahrady na vrch zahrady.Ja som myslel ,ze toto moje čerpadlo ma ukostreny PE kolik zasuvky!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

Poradte, co moze byt s ponorkou.Vlani som ju usušil a v poridku funkčnú odlozil,dnes som ju zapol a nič ani nemrkne!Po par sekundach ked som videl ze netaha ,som ju vypol.Istic nevyrazila,co sa dialo pocas tych par sekund vo vode neviem.Otpor ale na kabli ma 14ohm.Je v nej aj rozbeh.chodovy kondenz.Rotor ide lachko.Na videu som videl davnejsie ako ju jeden rus rozpilil.Teraz mam brigadu ,a keby niekto vedel co sa da s tym robit pomohol by mi.dik!!!Musim ist ku ľudom do zahrady uz.neviem kedy sa vratim ale.

Uživatelský avatar
crazzyhors
Příspěvky: 20
Registrován: 06 zář 2016, 02:00

#12 Příspěvek od crazzyhors »

Asi to bude ne rozborku změřit izolační odpor, odor ochranného vodiče, rozběhový kondenzátor a pak vynutí el. Motoru takhle s telefonu se to zjišťuje blbě :-(

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#13 Příspěvek od tiktak1953 »

Zabudol som dat tento obr.pre to,ze ci to ide rozobrat po vykruteni tych dvoch šrobov bez poskodenia,potom zase zlozit,mal ste to niekto rozobrate?Ked to rozoberem, samoze budem vedeiet viac,len ci to ide .Ten rus na videu to rozpiloval,neviem ci to inac nejde?Co je ten dalsi jeden srob neviete?Az vecer na to mozno budem mat cas.
Přílohy
DSCN9554.jpg
(201.53 KiB) Staženo 169 x

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, mohl by někdo prosím doplnit údaje, co by mně k tomu čerpadlu zajímaly?
Venkovní průměr, výtlak, hloubka ponoření a případně cena a jak to sem z Číny dostat.
Děkuji.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Priemer ma 10 cm,vysku 50 cm,privod 1cól.Mne vytlacila zo susedovej studni asi do vysky 12metrov.Na nete som videl ,ze boli zakazane v madarsku a mozna aj inde.Obal (plech)ponorky nie je uzemneny,neviem ci takto to je to mozne predavat,skor nie!Nevidrzia skoro nic.Mne vytiahla od suseda asi 40m3 a je po nej.Takzem zvaz!Na slov sa predavali este vlani vo velkom.Cenu neviem.
Teraz som meral R vodicov proti zemy a nie je ziadny R.Nevykrutil som tie dva sroby zatial.Nikto to este nerozoberal ci sa po vykruteni tych srobov da rozobrat bez poskodenia a zlozit.Ine mi aj tak neostene ,to viem.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“