Nové windows pro invalidního důchodce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Nové windows pro invalidního důchodce

#1 Příspěvek od vrky »

Kamarád mě požádal o doporučení nového OS. Měl XP a pořád ho to otravuje že skončila podpora. Má RS a plnou invalidku. Volal jsem na podporu microsoftu jestli je možnost koupit nový OS se slevou. Klučina mě odpálkoval že takovou službu nepodporují. Že prý ať to zkusím na svazu invalidů. Myslel jsem že taková firma něco takového bude podporovat, ale to by asi Bill přišel o cca 4000,- a stal by se z něho chudák....

Uživatelský avatar
wendik
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 137
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: bezno.cz u mlade boleslavi

#2 Příspěvek od wendik »

tdravým ja mam windows 7 a stalo mne 1490 i s postou osd firmý www.software.cz firma sidli v jicine a doporucuji 4000 to uz si na tom prividelaji dalsi meziclanky

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Já ani nevím koli stojí W7 nebo W8. Jen jsem střelil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Dve moznosti:
1. Nechat XP, ale oznac, aby to uz neotravovalo. Ak je nainstalovany MS Security Essentials, tak ten otravuje tiez -> odinstalovat.
2. Prechod na Linux.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od hakamusai »

To teda nechápu.XP vyhovují tak proč přecházet na jiný OS ? XP mám spousty let.Nikdy mě nenapadlo stahovat aktualizace -proč taky ?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »

To před tebou smekám....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

MS možná podporu ukončil, ale jiné komerční firmy je nahradí. Zas tak velký problém to není, už jen proto, že XP jsou i na místech, kde by to nikdo nečekal. Navíc nikoho netrápí fakt, že tolik let neustále opravují chyby a ještě si z toho dělají bYzNys, jakoby ty novější byly v něčem lepší. Asi není jejich zájem prodávat kvalitní soft, ale spíš děravý, rozežraný a řečeno slovy ze Saturnina "pitomý"...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#8 Příspěvek od jirkati »

Tyhle problémy s ukončením podpory WIN XP nás asi ještě potrápí. Do soboty jsem v ham shacku používal pentium III s XPčkama (při spuštění v So exploze a plno kouře, zřejmě zdroj), které dokázaly obsloužit i COM a LPT porty. Používám je např. na Packet radio. Čím to PC nahradím vůbec nevím, protože "moderní" počítače už takovou výbavu nemají. Asi jediným řešením je pak sehnat nějakou repasovanou ojetinu s potřebným vybavením. WIN 7 ani 8 už takový komfort neposkytují.
Protivné je i to, že na ty starší PC se WIN 8 asi obtížně nainstalují. Stáhl jsem si prográmky ke zjištění možnosti, zda můj pracovní PC vůbec bude schopen pracovat s WIN 7 nebo s WIN 8 a i když běží na 1800 MHz s pamětí 1 Gb tak WIN 7 s odřenýma ušima by asi chodily, WIN 8 asi ne. A to ještě musím připomenout, že oběma WIN vadí kancelářský balík Office 2000, který údajně neobsluhují. Takže s vysokou pravděpodobností zůstanu u XPček. A budu spoléhat na to, že hackeři budou pracovat spíš na těch nových systémech.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od ARDO »

já mám taky stále windows XP a jsem s nimi naprosto spokojen.aktualizace mám už rok vypnuty.jediná aktualizace kteoru jsem provedl byla service pack 3 :roll:

Uživatelský avatar
berk
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2014, 01:00

#10 Příspěvek od berk »

Ahoj,

zda nahradit XP či ne a případně čím je otázka na kterou se asi nedá generelně odpovědět.

Zajímavé by bylo kdybyste uvedli jak počítač používáte a co od něj očekáváte?

Jarda

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#11 Příspěvek od ARDO »

no já hlavně na práci (schémata- čili adobe reader),hudba,a youtube,emaily,skype,icq.

mám PC s MB 775 procesor 3ghz ,1GB ram a bohatě mi to postačuje.Já hry vůbec nehraju

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#12 Příspěvek od Philip_Fry »

Nic ve zlém, ale nechápu, proč by zrovna invalida měl mít slevu na zakoupení OS na počítač, pokud ho nevyhnutelně nepotřebuje ke svému životu... Licence W8.1 stojí něco kolem 2000Kč, což zas není taková pálka a narozdíl od XP je to i použitelný systém, totéž samozřejmě platí i pro W7, pokud je ještě někde sežene. Přechod na Linux je dost ošemetná záležitost, já osobně mívám pravidelné "záchvaty" přechodu na tučňáka tak dvakrát do měsíce, no vydrží mi zpravidla jen do doby, kdy po nabootování zjistím, že stále nejsou použitelné ovladače pro GK Nvidia, díky čemuž bliká obraz, chvílemi úplně zmizí (Ubuntu) nebo mi po odpojení přenosného disku z něj zmizí veškerá data a filesystem se změní na RAW a potom musím trávit hodiny obnovováním dat (Mint, zkoušel jsem vícekrát). Kdybych chtěl přehánět, tak řeknu že Linux, alespoň distribuce které jsem vyzkoušel, je systém pro masochisty, které baví počítači sloužit, namísto toho, aby ho využívali. Jistě, Windows taky nejsou dokonalé, ale alespoň tam vše funguje na první zapnutí.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#13 Příspěvek od PeteBurns »

Mozes trochu viac vysvetlit tvoju myslienku, co znamena, ze W8 je pouzitelny narozdiel od XP? Co konkretne mas na mysli?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Zasadny problem pri upgrade z XP na nejake novsie Windows byva v tom, ze treba kupit cele nove PC, inak je to nepouzitelne.

BTW. Linux pouzivam niekolko rokov, doma aj v praci. Chodi mi tam bez problemov HW, ktory by som s Windows mohol akurat tak vyhodit.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od kevin_mitnick »

Co mají společného Windows 8 a přestup na Můstku?
.
.
"JAK SE DOSTANU Z TOHO 🤐 METRA?"”

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“