Výpočet-odečet frekvenční propusti s OZ

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Bobobo, podívej se pořádně na ten plošák in natura, kam všude jde ten pin 6 IC203, to schéma je prapodivné, už to tu bylo psáno několikrát.

BTW, co si představuješ pod pojmem basové kombo ? A proč by mělo obsahovat nějakou propust 2kHz ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Už jen proto , aby neprošly pulzy , které by mohly způsobovat nestabilitu , včetně toho , že v takových podmínkách používání bývají připojovací kabely často v zoufalém stavu . A stále dokola , jen chci využít to , co už je hotové . Prostě pro srandu zdarma . A plošák si projdi sám , jestli chceš , máš tam název i místo výskytu dokumentace . :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Bobobo, ten plošák nemám fyzicky v ruce, ani reálné fotografie, nebo to nechápeš, co je "in natura" ? Nějaké hrabání se v dokumentaci je na bzum, když tam může být jeden odpůrek nebo propojka ve vzduchu a podobně :roll: .

Pulzy, nestabilita, já myslel, že řešíš kombo na baskytaru.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Já hledám uplatnění na pěkně provedenou věc - původně subwoofer Sony se slušným výkonem . Tam mne napadlo kombo , které nechám ležet u nás v hospodě . A znovu píši , měl jsem hned zkraje vymyšleno obejít ty filtry , ale pak jsem si řekl , že když tam jsou , tak jen posunu ořez nahoru a nechám je tam . Tak jsem chtěl jen radu , který odpůrek a kondík o kolik zmenšit , abych nemusel laborovat . Jinak to zapojím jako jindy s generátorem a oscíkem , zkusmo ty díly vyměním a je . Měl jsem zato , že někdo napíše Rxy dej 2k a kondy 10x zmenši a tečka . A místo toho je zde sáhodlouhé nic . A když si stáhneš dokumentaci , tak je tam i osazovák .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Tak to zkontroluj podle osazováku, ve schématu prostě je chyba a, kdyby to takto bylo skutečně zapojené, neměl by IC203(1/2) definovaný pracovní bod ani zesílení - výstup buď v jedné saturaci nebo jako generátor těžko odhadnutelného průběhu až k obdélníku.
Jako fuzz ke kytaře by to mohlo mít třeba i zajímavý zvuk, ale v nf zesilovači je to nesmysl. Proto ti ani já nejsem schopný jednoznačně říci, abys Restata zmenšil čtyřikrát a Cumtata na třetinu nebo tak něco.
Prostě to z toho schématu není jak spočítat, něco v něm chybí. Pravděpodobně propojení mezi piny 7 a 6.

Za předpokladu, že tam to spojení najdeš, vyjde s R212=R213=6k8, C207=10n a C208=15n zlom charakteristiky přibližně na 1,9 kHz.
Chybí-li tam to spojení i ve skutečnosti, nevyjde nic.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Hm , dírky na osazováku jsou . Musím nahlédnout do bedny ...
Přílohy
Chybí asi R.JPG
(58.77 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Přinejmenším je toho na pin 6 připojeného víc, než ten jeden kondík, co je ve schématu.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#23 Příspěvek od Ruprecht »

To je pohled na stranu spojů? viz číslování vývodů OZ.
Co jsou ty nezapojené cesty kolem cesty k vývodům 1,2? Zem to není...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#24 Příspěvek od ZVUK2000 »

Možná Ti to BOBOBO pomůže, a jde to potenciometrem R15 přeladit.
Přílohy
aktivní výhybka 2+1.jpg
(38.71 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

2 Bobobo, krom té volné pozice jdou spoje od OZ k nějakému konektoru, který asi u tohoto modelu není využitý, ale u vyššího tam něco může být, třeba deska s ekvalizací atd.

Ale pořád nechápu, proč tu propust chceš takhle upravovat, stejně nejspíš zjistíš, že ze z HiFi subu moc použitelné baskytarové kombo nebude.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Jenže sendyxi já se v provozovnách vyskytuji a rád si zabékám s tím co hraje . A nwm , zda to víš , ale hodně z hrajících (těch pro radost a za pivo) používá bespeco . Takže chci jen zabezpečit , PROTOŽE UŽ TO TAM JE! , aby se nedostaly nepotřebné kmitočty na konec . Nemůžu pochopit , proč se ptáš proč . To přece není Tvůj a ani jiného deal .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

No, myslel jsem, že když už člověk něco dělá, má to dělat co nejlíp to jde, a když k tomu není prostor, tak to má dělat aspoň dobře. Jestli je tvůj ideál Bespeco a párky z mouky, tak budiž, tvůj deal :roll: .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Nekritizuj používaný životní styl kohokoliv . Nejsi zde psycholéčitel . Až takové akce někdy navštívíš , tak zjistíš , že pro většinu našeho národa je bespeko nadstandartním řešením . Ale jsme opět jinde , než jak se začalo . Neduď socing , aby jsi nám vysvětlil , jak to špatně v životě řešíme a ještě hůř se stravujeme a pijem . Myslím , že i politika je na těchto stránkách přípustnější , než ingerence do života uživatelů . Kurńa už si na něco hrajte jen , když to někdo chce .

Odpovědět

Zpět na „Teorie“