prosím někoho kdo opraví robotický vysavač

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

prosím někoho kdo opraví robotický vysavač

#1 Příspěvek od Radovan-kocour »

Hezký den Vážení, mám prosím prosbu. koupil jsem robotický vysavač Euroflex Monster Intelligente F1, protože se mě líbil jeho dizajn. Nemám od něho žádnou dokumentaci ani návod k používání. firma která tento vysavač vyráběla fy Euroflex v Itálii se k němu asi už nechce ani znát- šmejdi jedni italský, psal jsem jim asi už pátý mejl a ani svině neodpověděli, ale spotřebiče vyrábí dál, ale tento vysavač už ne. Koupil jsem do něho novou NiMh baterii za 1850 Kč a vysavač jede jen do zadu, jak narazí na stěnu, tak nereaguje na změnu směru jízdy a pořád jede dozadu- teda nejede je zabržděný stěnou, ale kolca se furt otáčí, prostě nezmění směr jízdy pouze někdy výjmečně..Měl jsem ho aj rozdělaný a nic jsem nezjistil, protož se přiznám já elektronice nerozumím, poskládám tak mechanické části, ale elektroniku to nedokáži zjistit, kde je závada, jsou tam celkem čtyři jak to nazvat desky elektronik, spousta senzorových čidel- proti nárazu- ale asi ty senzory zdechly, ale to já nedokáži určit

Dálkové ovládání reaguje- když dám manuální pohyb dopředu, tak jede dopředu, když zmáčknu dozadu, tak jede dozadu, když dám do stran tak jede dostran, ale jak dám automatické čištění, tak jede pouze dozadu a konec. Obě kolca co pohání vysavač jsou plně funkční jak dopředu, tak dozadu, kartáč taktéž funguje, sací motor taktéž je funkční, nabíjení taky funguje, nabíjí a potom vyjede ze stanice, ale když chci aby dojel na nabíjení tak taky nedojede automaticky- protože zas jede jenom dozadu, poue manuálně, když ho navedu- jak jsem popisoval na dálkovém ovládání do stanice- tak pak už nabíjí.

Chtěl bych ho zprovoznit už nehledě k tomu, že jenom baterka mě stála přes 1800 Kč.

Děkuji Vám a přeji hezký den Radovan
Přílohy
vysavač euroflex monster F1.jpg
(5.69 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od nekmil »

Obávám se, že bez dokumentace je to neopravitelné.
Mám tu jeden vysavač od sestry a už jsem to vzdal. Procesor je tam jakýsi ARM, plno čidel. Údajně je nějaký servis v Praze ale řeší to výměnou základní desky cca 6000,-. Původně stál ten vysavač asi 12000,-
Oprava je tedy nerentabilní. Tak z toho alespoň použiju nějaké součástky. :(

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#3 Příspěvek od lintik »

ale tady to nevypadá na velikou závadu ,když manuální ovládání funguje

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Pár takových vysavačů jsem opravoval (zn. Hoover, výrobce Jiaxing Kaily) - toto vypadá na závadu ve snímačích - asi ve snímači přiblížení stěny / chybějící podlahy (aby nesletěl ze schodů) - ty jsou udělané jako reflexní optočleny z LED diody (IR nebo UV - teď nevím) a optotranzistoru a umístěné v nárazníku vysavače. Může být vadný jak ten tranzistor tak i dioda. Problém může být i ve snímači nárazu (jestli v tomto vysavači je) - ten funguje tak, že přední nárazník je trochu volnější (odpružený) a při nárazu do zdi se trochu posune a buď sepne mikrospínač nebo předá informaci nějak bezdotykově (přes optočlen nebo hall). U této závady může být problém jenom v prachu, co se dostal do spínače nebo do optočlenu - chce to hlavně vyčistit.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#5 Příspěvek od Radovan-kocour »

Hezký večer,
ano máte pravdu v zadní částivysavače jsou umístěny teď promiňte mě ten výraz tmavě modré jak kdyby LED Diody tři a ty asi zdechly, ve předu je třináct čidel- nevím jestli to nejsou nárazové senzory a dvě tmavě modré jakoby LED diody asi stejné jak vzadu , a ještě ve předu nahoře jakobi na střeše je jedna LED dioda :( :( Eště mě napadlo, že někdy se otočí a pokračuje do předu aj do stran, ale to spíš ne :(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Pleonasmus "LED Diody" ti neodpustím.
Pokud je jejich plast tmavě modrý, mohou být infračervené.
Zkus je proměřit, propájet a pak případně přehodit s ostatními.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Podívej se na ty své modré leddiody pomocí digitálního foťáku z mobilu a uvidíš na něj jestli svítí.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#8 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji Vám, to mě radili aj u dálkového ovládání co jsem měl u televize, a nepoznal jsem to, takže nevím, a měřit to zase přiznám se tady narovinu- to neumím, já tak poskládám mechanické díly, ale abych přišel na to kde je v elektronice závada tak to se tady přiznám to já nezvládnu :( :(

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#9 Příspěvek od Radovan-kocour »

Zdravím,
takže nikdo se nedá na ten můj robotický vysavač na opravu?, nebo prosím pokud někdo nevíte třeba nějakou opravnu, chtěl bych to zkusit už jenom s toho důvodu že mám v něm koupenou novou baterii skoro za 2000Kč, podotýkám zaplatím za opravu, i když se nepodaří ho opravit- i za pokus.
Zdravím Vás všechny, hezký večer :) :)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#10 Příspěvek od lintik »

Docela mě to překvapuje že je tady tolik profiků a nikdo to nechce zkusit opravit :oops:

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#11 Příspěvek od Radovan-kocour »

Ano je to blbé- já bych i za pokus zaplatil :) :) :)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#12 Příspěvek od lintik »

Sakra to tam u Vás opravdu nikdo není ?

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#13 Příspěvek od Radovan-kocour »

Bohužel asi není :( :(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Kdyby to bylo u nás, tak možná...
Tak nám alespoň nafoť vnitřek.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#15 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji, a kdybych ho k Vám do Plzně poslal? Já mám i originál krabici :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“