CTV28WHD41A-poduska+cierny bod v strede obrazovky

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

CTV28WHD41A-poduska+cierny bod v strede obrazovky

#1 Příspěvek od mirdo8 »

Zdravim,v tomto TV som menil RKS+cely obvod poduskovitosti,isiel cca 3 minuty a zrazu sa poduska zvacsovala az to cele zhaslo a zas to odislo.Az vcera som si vsimol,ze je trocha vypaleny/cierny/flak cca v strede obrazovky.A ked sa TV vypina,tak sa cely luc sustredi do toho stredu.Viem ze som o tejto zavade niekde cital,len to teraz nemozem najst,ani cez hladanie na fore.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Nemám teraz narýchlo schému, ale premeraj na doske obrazovky obvod ARZB tvorený tranzistorom MPSA, diodou, kondíkom 4,7uF a odpory.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#3 Příspěvek od mirdo8 »

OK Dik,zmeriam,len sa chcem este spytat,ci sa to vobec oplati,ked je ta obrazovka v strede trosku vypalena,ci to uz napr vnutri v obrazovke nepreraza alobo podobne

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#4 Příspěvek od patex »

Bohužiaľ s tou čiernou bodkou nespravíš nič, chybu si mal na doske obrazovky s tým kondenzátorom.

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#5 Příspěvek od mirdo8 »

To je mi jasne,ze s tym flakom nespravim nic,ale ci je mozne,ze kvoli tomu mohol odist RKS a poduskovitost,uz dva krat po sebe.Lebo mam podozrenie na VN kondenzatory v horizontalnej casti,alebo VN trafo,popr.obrazovka.To je znameho TV a nechce do neho moc vrazat peniaze.Lebo zas musim vymenit RKS+suciastky na poduskovitost,mal by som vymenit aj vsetky VN kondiki.Ci nahodou niekto nemal podobny problem.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

mirdo8 píše:To je mi jasne,ze s tym flakom nespravim nic,ale ci je mozne,ze kvoli tomu mohol odist RKS a poduskovitost
Nie je to možné,chybu budeš mať v HV.Skontroloval by som aj zdroj=filtráciu+veľkosti predpísaných napätí.
Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“