Autorádio do Dacia Sandero

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

Autorádio do Dacia Sandero

#1 Příspěvek od MATYCH »

Zdravím všechny.
Potřebuji zapojit autorádio do Sandera,ovšem nastal problém-konektory.Objednal jsem redukci
1 x OEM / ISO konektor DACIA (oem / iso Dacia 252190) = 190 Kč
1 x Anténí redukce FAKRA / DIN (Anténí redukce 295714) = 75 Kč
Ale zjistil jsem,že v napájecím konektoru +12V je trvale ,a chybí vypínatelné +12V.Je tam pouze napájení 12V,-,2x repro.Nelze použít klasické zapojení,rádio se nevypne do stand-by.Vypínatelné +12V je pouze na datovém konektoru ,což asi nelze použít jako napájecí.Tedy-jak na to?
Děkuji z rady.

Uživatelský avatar
budsky
Příspěvky: 76
Registrován: 06 srp 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od budsky »

njejednoduší je si tam natahnout svoje vypinatelné +12 ze spínací skřínky a jistit ho pojistkou

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

proč by nešlo použít těch 12V co se vypíná? Je takový trochu mýtus, že trvalých 12V slouží jen pro napájení paměti a silových 12 je přes klíček. Ve skutečnosti silové je trvalé napájení a přes klíček je jen ovládací s odběrem pár mA.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od xmurgi »

Pokial nechces robit zasahy do kabelaze, tak treba pouzit original redukciu, zapojit to natrvdo. Radio nastavit tak, aby sa vypinalo uplne (vypnuty displej), kazde radio co som mal to umoznovalo. Odber je potom taky isty ako ked je ovladane cez spinaciu skrinku.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

Záleží co to je za rádio, ale, klidně bych ho nechal na +12 trvale. Tak to měly škodovky až do felicie a nikdy jsem s tím neměl žádný problém. Zato na dalších autech kde rádio hraje jen s klíčem, nebo 30minut mě to štve, ale zase není špatné to automat. zap-vyp.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od MATYCH »

Tak mi došla redukce, ten trvalý i vypínatelný +12V berou z datového konektoru,tak je zapojená redukce.Musím ji použít-auto je v záruce.Vždy jsem si myslel,že všechno je možné jen v křížovkách a ono je to i u Dácie.Mohu to zakreslit,jak to nakonec skončí.
Hlavně podle použitého rádia-máme na výběr.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od MATYCH »

Tak zapojeno a je funkční ,ono Sandero má ten druhý konektor prý pro navigaci.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“