Klávesnice, prohození tlačítek Y/Z

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimhavirov
Příspěvky: 30
Registrován: 14 bře 2012, 01:00

Klávesnice, prohození tlačítek Y/Z

#1 Příspěvek od Radimhavirov »

Zdravím všechny vespolek,
napadla mně taková věc, snad to není velká kravina.

Mám telefon Nokia N8 a po připojení klasické USB klávesnice se prohodí tlačítka Y/Z (EN)

Existuje nějaká klávesnice, která by šla uvnitř na plošňáku předrátkovat tak, abych měl tyto písmenka přehozena jako v CZ verzi ?

Diakritiku nepotřebuji.

Předem dík za názory

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Pokud je spínací matice na fólii tak těěěžko.
Jirka

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Zapni telefon, zadej *#0000# a opiš všechny údaje, co se objeví (a ZdeňkaHQ poprosím, zda by nemohl přidat * a # do lišty se znaky- mám NL klávesnici...).
Ještě mi k tomu pošli IMEI telefonu( *#06# ).
Všechno to může být závislé na jazykové lokalizaci mobilu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Radimhavirov
Příspěvky: 30
Registrován: 14 bře 2012, 01:00

#4 Příspěvek od Radimhavirov »

Imei 359054047357995
Přílohy
IMG_9958.jpg
nokia
(65.15 KiB) Staženo 27 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Telefon je SK distribuce, to by mělo být OK. Ale vidím tam 18.4.2014 nepovedený pokus o FOTA. Nevznikl ten problém až po tomhle pokusu?
Jinak by mohl být samozřejmě taky problém v tom, že tvoje klávesnice je určená pro EN lokalizaci, tam by to bylo dáno asi HW...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Radimhavirov
Příspěvky: 30
Registrován: 14 bře 2012, 01:00

#6 Příspěvek od Radimhavirov »

18.4. ten telefon měl ještě předchozího majitele..
připojenou USB klávesnici mám s českou lokalizací.

SW klávesnice symbianu funguje korektně

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Každá klávesnice má hardwarově lokalizovaná tlačítka do nějaké matice, tzn. je tam nějaký řadič, který to kóduje do USB. Zkus HW klávesnici připojit k nějakému dalšímu zařízení, které ji podporuje. Pokud bude problém přetrvávat, tak bych viděl problém v klávesnici samé.

Ještě se zkus podívat do nastavení telefonu, je tam někde (mimo nastavení jazyka) i defincice nastavení klávesnice. Pokud je tam CZ, tak bych zkusil ještě nový update SW (raději přes PC Suite, než přes FOTA). Pokud nic z toho nepomůže, tak na 99% vidím problém v klaviatuře.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Michal22 píše:...a ZdeňkaHQ poprosím, zda by nemohl přidat * a # do lišty se znaky- mám NL klávesnici...
To si neumíš zajistit přepínání klávesnice? To musí Zdenda dávat mezi speciální znaky naprosto běžný znaky tabulky ASCII?
Kliknu na aplet jednou a z český QWERTY klábosnice mám řeckou. Kliknu podruhý a je z ní ruská. A po třetím kliknutí mám zase CZ QWERTY. Kdybych uměl čínsky/arabsky/hebrejsky, tak tam taky nějakou takovou mám.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

MetalGod- hm, díky za tvoji přínosnou radu. Neboj, za těch 25 let s různými počítači jsem dokázal objevit i klávesovou zkratku Alt+Shift, kterou se kupodivu přepíná klávesnice.
Zdeňka jsem poprosil, samozřejmě mě může poslat do pr...e, ale raději bych počkal na jeho vyjádření.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

No, ještě je tu ta nová (Windows + mezerník), že ?
Ale ty 2 znaky by mohl klidně do toho seznamu přidat, mělo by to smysl.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“