VCR Panasonic NV-J 35 vypíná

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

VCR Panasonic NV-J 35 vypíná

#1 Příspěvek od mi-ro »

Panďour NV J 35 přehrává celou kazetu bez problému- i několikrát. Když spustím nahrávání kazety odzačátku tak se vždy zhruba ve stejném místě cca 1/2 kazety 240 video zastavuje a vypíná do OFF. Dělá to na všech kazetách a pouze při REC. Nejhorší je že už jsem to zjistil u snad třetího vide a tudíž předpokládám "sériovou" závadu. Pomůže mi někdo? dík
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Tohle mi dělal Telerent N9006T, tuším, že má dokonce stejný zdroj - jedna z diod zdrojů +12V od určité teploty začala "pouštět" zpět - před ní jsou jehly až -130V.
Zřejmě v důsledku většího odběru při záznamu topí víc. Zdroj na okamžik vysadí, ale pak jede dál. Jenže to už je nahrávání ukončené.
Protože jsem při té příležitosti měnil i některé elektrolyty ve zdroji, je možné, že se na tom podílel i nějaký ten vyhřátý spoj, který jsem při té příležitosti přepájel.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Asi zkusím vykopat všechny elyty ze zdroje, ty který měly vliv na funčnost jako trhavý chod CAPSTAN, moiré v obraze z tuneru a pod. už jsou nové. Jenže víš dobře jak se opravují věci který se objevují velmi sporadicky..
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic NV-J 35

#4 Příspěvek od LOYZA »

Tak u tohoto modelu - taky ho mám v regálku, tak ten je na tom dál! Ten to vypne hned po asi 4s! Opto, C ve zdroji a vše je nové, diody jsem tedy podle Hilla nedával nové ale změřil (dokonce jiný funkční zdroj jsem dal a je to stejné!), ale zjistil jsem že je na vině procesor. Tedy došel jsem k tomuto závěru. Možná jsem mimo, ale už nic jiného jsem neodhalil. Času to zabralo dost na to, abych to "zabalil". Uvítám taky každou radu či pomoc.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#5 Příspěvek od pejo »

ještě bych zkusil propájet IC motor driver a blízko něho ty ploché vodiče, co jsou zapájené do DPS, hned vedle krabice zdroje. Tam jsou hodně studeňáky, který mají na svědomí to zastavování.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Studentíci, to jo, to byla jedna z prvních věcí který jsem udělal ale nevylučuju že jsem nějaký přehlídnul, už taky hovno vidím
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “