A mám toho dost aneb "inovativní"změny v gme !!

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
x7r
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2010, 01:00

A mám toho dost aneb "inovativní"změny v gme !!

#1 Příspěvek od x7r »

Zdravím všechny ,
všimli jste si těch nových "užasných inovativních" změn v GMe ?
Už tam nakupuju několik let, ale takový systém objednávání co zavedli to je poslední tečka :( Je to stále horší a dražší
Ještě, že mají alespon označení součástek po jejich názvem:)A ejhle kamarád gůgl mě hned našel jinéno dovozce a za poloviční cenu než od Mamuta:)
Podívejte se 8O

http://www.gme.cz/led-plcc6-warm-white- ... 0-p518-010

http://www.svetsoucastek.cz/led-dioda-s ... 3c-3c-p54/

Včera jsem si tam objednal a dnes mě dorazila zásilka :)
A ušetřil jsem přes 1000 kč za 250 ks a mají i dopravné nad 500 zdarma.

Z toho vyplývá hledat a hledat a nezůstávat pořád u jednoho prodejce :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Nevím zda jsi tento příspěvek vytvořil úmyslně jako spam, ale nedivil bych se, kdyby ti to tu smázli.
Myslím že kdo se trochu v elektronice pohybuje a občas nakupuje, tak GME obchází velkým obloukem. Já tam jdu jednou za rok pro něco, co jinde nemůžu sehnat nebo by se mě to prodražilo o poštovné...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
x7r
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2010, 01:00

#3 Příspěvek od x7r »

nn to nemá být spam. Jen jsem chtěl načít téma, že je lepší se mrknout před nákupem ještě někde jinde a využít k tomu označení prodejce která uvádí. Kdybych to našel u TME tak tam dám odkaz na ně.
Nejde mě o to dělat reklamu, ale jen upozornit, že se cena dá poměrně snadno kontrolovat a nenakupovat stále u stejných propdejnců.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od petus »

svetsoucastek fajn, ale zalostne maly vyber... takze u me porad vyhrava tme.cz a soselectronic.cz
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od 1N4148 »

V GM nenakupuji od doby, co jim vyřízení jedné mojí objednávky trvalo 4 týdny (všechny položky byly uvedené skladem). To už si můžu součástky objednávat přímo z Číny (nedávno mi přišel balík z Číny přesně po 2 týdnech od objednání, cena součástek 20x nižší než v GM, poštovné zdarma)...
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petus »

s prominutím srovnávat ceny z Číny a z obchodu z ČR nebo EU je pěkná ptákovina...
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

petus píše:s prominutím srovnávat ceny z Číny a z obchodu z ČR nebo EU je pěkná ptákovina...
Není, rozhodně ne v situaci, kdy ta í-šopa usídlená na území Kocourkovska prodává identický zboží původem z totožnýho rejžovištního zdroje...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#8 Příspěvek od 1N4148 »

petus: Snad si nemyslíš, že ty součástky, co ti prodává GM, jsou Made in EU... Jak napsal EKKAR, můžou být z naprosto stejného zdroje. V EU je cena sice vyšší o různé daně a cla, ale rozhodně ne o 2000%, to je jen marže prodejce.
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

Radio plus, spol. s r.o.
Čimická 775/84
182 00 Praha 8
http://www.svetsoucastek.cz/kontakt/

Radio Plus... Nejsou to následovníci zaniklého časopisu KTE, který je pro změnu k dispozici na webu gme?
http://www.gmelectronic.eu/index.php/cz ... o-plus-kte

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

1N4148 píše:...to je jen marže prodejce.
A z čeho jiného, než z marže, může obchodník / překupník generovat zisk? A z čeho zaplatí náklady na logistiku, provoz prodejny, mzdy, daně atd atd? Jak psal petus, srovnávat evropské a asijské ceny je ptákovina. Krom toho víme, jak to s valnou většinou čínských výrobků je, u solidního evropského prodejce mám při nákupu součástek alespoň jakous-takous záruku toho, že součástka bude splňovat parametry uvedené v datasheetu výrobce a ne, že to bude pajc vyrobený z rýže a bambusu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Filipe ani trochu nevěřím .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od CZJKP1 »

V poslední době sem si oblíbil Semic trade a GES. V GESu odpory mají vishay a elyty NIPPON, tedy ne všechny hodnoty od NIPPONU, ale co víc si přát..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Prave v GME nie je absolutne ziadna zaruka, ze suciastky budu nieco splnat a casto k nim neexistuje ziadny datasheet.
Napriklad olovene baterie LONG a Shimastu nevydrzia ani 2-rocnu zaruku. Pri jednej ma oklamali pri reklamacii (ze vraj bola hlboko vybita), pri druhej som si na to dal pozor (pri reklamacii som ziadal, aby zmerali napatie a zapisali do protokolu) a dali mi novu. Do dvoch rokov bola tiez mrtva.

Chodim tam naozaj len ked nieco potrebujem hned a nema to Durcek. A este aj ked pozriem na webe, ze to na predajni maju, tak je uspesnost pomerne nizka.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Reklamoval jsem u Slona procík, že se prý ozvou. Je to skoro 2 měsíce a na prodejně, kde jsem reklamoval mrtvej brouk.
Podělte se prosím, kdo už máte něco podobnýho za sebou.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#15 Příspěvek od jasin »

Ono to není nikde na jedničku :?
Např v GESu jsem před týdnem objednal s volbou fakturu předem a pořád čekám kdy mi proboha konečně tu proformu pošlou.
Od TME mi objednané trafo dorazilo za 7 (!!) měsíců.
Od SOS mi zase přišla zásilka v bídném obalu a bylo s podivem že nebyly repráky zničené.
V GME jsou sice výše popsané problémy ale narazil jsem zatím vždy na jinde nebývalou ochotu a rychlou komunikaci mailem i telefonem.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“