Čím krimpovat

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#31 Příspěvek od palmalsport »

Přiznám se, že jsem tyto konektory, zatím nikdy nepotřeboval. Tam kde se pohybuji, tyto konektory nejsou.
No jo, holt se musím neustále vzdělávat. Ty kleště, co nafotil GeorgeB, vypadají velice slušně. Musím si je vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

helios píše:Ja to niekedy zvyknem robiť tak, že licňu zalisujem do fastonu, aby koniec licne presahoval 2mm cez lisovaný úsek, tie 2mm potom zafixujem kvapkou cínu. Cín sa do zalisovanej časti nevpije, kábel nestvrdne a mám istotu, že casom nebudem riešiť nedokonalý kontakt v spoji.
Za mejch mladejch let se tvrdilo, že mechanický spojení (ovíjení, lisování atd) je několikanásobně spolehlivější než pájení. Řekl bych, že v dnešní bezolovnatý době to bude platit na druhou... Takže tím dodatečným pájením na tom nic moc nevylepšíš, ba právě naopak, pokud bude nevhodný pájecí prostředek, spoj hnije. Například v rozvaděčích je už leta zakázáno pájet slaněný vodiče.
Jirka

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od RayeR »

PeteBurns píše:Nejde mi to dobre nafotit mobilom, ale urcite nebudes sklamany ;) prave vdaka tej pridrziavacej liste s pruzinkou drzi dutinka na mieste presne, nestane sa tak lahko, ze by sa otocila, preto je vysledok super...
Tak jsem se vratil z dovci a balicek s klestema mi uz lezel na stole. Ted jsem to zkousel a musim uznat, ze to je nebe a dudy, ten pridrznej curament je k nezaplaceni. Na tech perkach sem nemusel nic predem rucne rovnat, vsechno se skrouti, stoci a smackne jak ma. Pouzivam tu krajni dutinu 28-24.
Takze este jednou dekuju za dobry tip.

EDIT: este 2 prasacky fotky
http://rayer.g6.cz/1tmp/DSC_0004s.JPG
http://rayer.g6.cz/1tmp/DSC_0005s.JPG

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od forbidden »

Nafotil jsem výsledky těch mých čelistí z GMka. Nic moc, dutinku to trochu zdeformuje, ale packy do živé části kabelu zajedou celkem dobře, určitě se jen tak nesplácnou k sobě. Pro mý účely dostatečný.
Přílohy
krimp.JPG
(41.23 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od RayeR »

forbidden píše:Nafotil jsem výsledky těch mých čelistí z GMka. Nic moc, dutinku to trochu zdeformuje, ale packy do živé části kabelu zajedou celkem dobře, určitě se jen tak nesplácnou k sobě. Pro mý účely dostatečný.
Hm, to je taky celkem humac... Uz sme nacvakali stovky dutinek a jedna jak druha, dela se s tim dobre. Holt na odpovidajici objem prace to chce i odpovidajici vybaveni...

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#36 Příspěvek od Bastlfanda »

Asi je to i o štěstí, já koupil snad onehdá taky v gme (do pětikila) podobný těm, co dával odkaz KUBO (HT236C, akorát ty moje maj žlutočerný rukojeti, žádnej výrobce, jen "Crimping tool, Made in Taiwan" - asi ještě podobnější jsou tyhle - http://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-s-v ... f-p731-884 , pův. s čelistma 3 velikosti fastonů, ap. a dokoupil jsem si k tomu ještě akorát kulatý čelisti) a musim říct, že spokojenost a ty pův.čelisti (i kleště) toho snesou fakt hodně, konektory nedeformujou, spíš "srovnaj" :) , kabel vždycky ok a pokud chci, aby se ty větší packy "zakously" do izolace, je lepší předem špičky přiohnout, ale jinak krom narovnání/"nasazení" do tý "pr*elatý" části čelisti většinou neni potřeba hlídat, jestli zůstane rovně (hlavně podle vodiče, lisoval jsem dost pevně i větší průřezy, ale nesmí se to přehnat, aby nebyly na konektoru moc ostrý hrany (když se nevejde kabel s packama při mačkání, tak to holt trochu "stáhne ramínka" :twisted: ) a naopak když potřebuju slabší káblík do konektoru, tak ho nekroutim, ap. , ale snažim se srovnat podobně jako forbidden (ale výsledek vypadá teda podstatně líp a nevytrhne se to ani náhodou bez zničení kabelu nebo konektoru ... ) ...
btw. u těch čelistí na fastony je de facto 6 velikostí, takže když se mi zdaj volnější ty zobáčky do izolace (taky mívaj různou tloušťku), hodim to třeba do větší díry, ale samostatně zobáčky do izolace jen do části pro vodič ;)

Celeron: nejsou to čelisti na "kroužky" pro spojování vodičů do uzlů jak přes to jde pak taková ta "šp*cka"? ;) (i když jen jedna velikost, tak je to možná na něco "sofistikovanějšího" ;) )

Odpovědět

Zpět na „Poradna“