zásuvkový rozvod

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

zásuvkový rozvod

#1 Příspěvek od katrops »

Budou mně v panelákovém pokoji dělat nový zásuvkový rozvod (měď místo hliníku). V rohu místnosti bude rohový počítačový a pracovní stůl. Nyní tam mám dvojzásuvku, do které je připojena kabelem 8 zásuvková lišta s ochranným kontaktem, s přepěťovou ochranou včetně TV a TEL.Je položená na podlaze. Má i spínač na úplné odpojení od sítě. Je lepší to tak nechat nebo lištu zrušit a nově zasekat více zásuvek do panelu ?

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Moje zkušenost:Ať tam uděláš vedle sebe třeba 5 zásuvek,stejně tam budeš mít krásnej prodlužovák :wink: Ale jo,udělej jich tam ta 5.Nezapoměň i na datovou.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od katrops »

No vidím, že si ze mě děláš srandu, ale asi máš pravdu. Nechám to jako nyní tj. dvojzásuvka a zásuvková lišta. Aspoň se nebude v panelu tolik sekat. I tak mě asi sousedi nebudou mít rádi. Kabely se budou zasekávat v podlaze pomocí kanga.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Otkundes »

I ta zásuvková lišta přece může být upevněna ke zdi, nebo zboku na pracovním stole a nemusí se nutně válet na podlaze. Spíše bych se zaměřil na kvalitu kontaktů, dotažení spojů a dimenzování přívodního kabelu k liště. A pokud bude po instalaci nového rozvodu v místnosti provedena revize, přece není problém požádat revizáka, aby se na tu zásuvkovou lištu podíval, zda je v pořádku...

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Milan »

Doporučuji na sekání drážek v podlaze někoho,který ví,kudy vedou kabely sousedů pod tebou - část jich je v tvé podlaze.U mně přesekali kabel souseda pode mnou ke sporáku,byl z toho velký řev a komplikovaná oprava,navíc mít spojku kabelu pod linem v kuchyni,kde kdykoliv může téci voda ( třeba od sousedů),není nic ,o co bych stál.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#6 Příspěvek od katrops »

Bydlím v přízemí, pod námi je sklep.Té vody bych se také nebál. Na zasekaném kabelu v podlaze bude 10 mm stěrka.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#7 Příspěvek od katrops »

jimirek píše:Navíc v liště můžeš mít přepěťovku, všecko to vypneš naráz a nebudeš tahat ze zásuvek ve zdi pět rozdvojek. :lol: 8-)
Tak to mám nyní. Zásuvková lišta má spínač, který při zapnutí svítí červeně. Má to nějaký odběr ? Když nepracuju a nejsem doma, tak to někdy vypínám, ale tím vypnu i modem a telefon. Ale když nejsem doma, tak to snad ničemu nevadí.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Způsob uložení kabelů v paneláku může být různý - v podlaze bytu nebo horního patra, dutinách stropních panelů nebo zděných jader, plochými vodiči v omítce nebo v trubkách prefabrikovaných do panelu - vždy záleží na konkrétním případě a je nutné to místně ověřit.

Jinak osobně mám taky namontované pod stolem 2 pětinásobné zásuvky s vypínačem a přepěťovkou - jedna napájí a vypíná počítač s příslušenstvím, druhá ostatní co není žádoucí vypínat s PC (světlo apod.) Při vhodném provedení to zvenku vůbec není vidět, přívodní šňůry mám přes větší otvory s krytkami protaženy do prostoru mezi zadní stěnu stolu a zeď takže nepřekáží. Kabely od PC podobně.
Je to výhodné když vznikne potřeba stůl přestěhovat nebo jenom kus posunout - jinak na zdi zbyde hromada zbytečných zásuvek a zase jsi zamotaný v prodlužkách.
Sám jsem takhle na rozkaz "vyššího velení" šiboval nábytkem už 3×... :D :D

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#9 Příspěvek od katrops »

No já myslím, že ikdyž to bude v podlaze, tak drážka max. 20 mm tomu nebude vadit.. Víc na ten kabel nebude potřeba.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#10 Příspěvek od jirkati »

Toho kanga bych se trochu bál. Dobré firmy mívají mašinku, která dlabe přesnou drážku do přesně nastavené hloubky. Není to bouchací systém a dokonce umí odsávat, takže nemusí být celé patro zamořeno prachem. A ještě je to mnohem rychlejší, takže to sousedy dráždí kratší dobu. A pokud tam je někdo po noční směně je na problém zaděláno.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jsem dnes stejného názoru a bude to s předřezáním diamantem rychlejší . Bohužel to trochu práší .

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Na loňské výstavě For Elektron v Letňanech jsem narazil na tohle:
http://inwolf.cz/inwolf/MAINLINE_flexib ... ystem.html
Škoda že už to nebylo v době, kdy jsem zařizoval kuchyň. Tehdy jsem tam zasekal k lince pěkných pár zásuvek a stejně je to málo.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

Z toho bych měl 1) hrůzu (viz. Apollo 1 AS-204) a za 2) na dílenském stole bych jich tam stejně napral tolik kolik se vejde, a to už je tam můžu mít na pevno.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#14 Příspěvek od monterjirka »

Když se podíváte na nějaké výstavě nebo veletrhu jaké dělají v KOPOSu nebo MALPRO plastové lišty a jak se s nimi pracuje, v imitaci dřeva nebo i jiných barvách, profilové, se spojkami, odbočkami, oblouky,... stojí to za úvahu, koupit "Mamuta", nalepit lišty kolem podlahy...
Když člověk dobře vybere a pohraje si, může to vypadat docela pěkně.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

Správně to má vypadat takto:-)))))) (malinko se stydím)
Přílohy
WIRES IIII.jpg
(98.12 KiB) Staženo 75 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“