Přepínače magnetofonu Tesla B116

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Psefranek
Příspěvky: 55
Registrován: 15 čer 2013, 02:00
Bydliště: Tábor

#16 Příspěvek od Psefranek »

Ano s přepínáním rychlosti se mění.Při 9 je o něco větší.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#17 Příspěvek od DKL »

A ten levý kanál má ménì výšek poøád, to jako i pøi pøehrávání stopy 3-2 když jde signál z jedné stopy do obou kanálù? Anebo jenom ve stereu vlevo a v režimu 1-4 v obou kanálech?
Abych se pøiznal tak mì už nic nenapadá, vždy￾ tam nic není - hlava - snímací zesilovaèe - pøepínaè - odpojovaè - konektor...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

Asi proto že přepnutím na 9.52 cm/s se mění korekce signálu tedy zdvih výšek. Elektronika bude v pořádku, řekl bych.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Psefranek
Příspěvky: 55
Registrován: 15 čer 2013, 02:00
Bydliště: Tábor

#19 Příspěvek od Psefranek »

Ten levý kanál je prostě bez výšek pořád a je o dost tišší,než pravý.Já už taky nevím,nic dalšího mě nenapadá,zítra zkusím laborovat se vším znovu.Moc děkuji za rady a kdyby vás něco napadlo,budu moc rád,když mi napíšete.Vše vyzkouším a zítra dám vědět.Ta B116 je takřka celá předělávaná,byla v hrozném stavu koupená na Aukru a postupně jsem ji dělal půl roku.A už přes půl roku doteď dobře sloužila.Celkem se vším jsem si věděl rady,ale toto mě opravdu zaskočilo.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#20 Příspěvek od DKL »

Tak v tom pøípadì mì napadá jedinì R27 na základní desce. Teoreticky kdyby se mu rapidnì zvýšil odpor tak by to mohlo zpùsobit podobnou závadu. Pro vyzkoušení by ho staèilo vykrátit.
Vycházím ale z toho že levý kanál je slabší a má ménì výšek ve všech režimech, tedy nejenom ve stereu.

Uživatelský avatar
Psefranek
Příspěvky: 55
Registrován: 15 čer 2013, 02:00
Bydliště: Tábor

#21 Příspěvek od Psefranek »

To je podle mého skvělý tip,protože to opravdu dělá nejen při stereu,ale stále.

Uživatelský avatar
Psefranek
Příspěvky: 55
Registrován: 15 čer 2013, 02:00
Bydliště: Tábor

#22 Příspěvek od Psefranek »

Omlouvám se,ale mohu až zítra,moc mě to zajímá,jestli jsi to trefil,ale přišli na návštěvu otravové.Ahoj zítra.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#23 Příspěvek od DKL »

...to opravdu dìlá nejen pøi stereu,ale stále.
Tohle mìlo zaznít hned na zaèátku, zbyteènì jsme se motali kolem té hlavy...
Jasnì, ono je stejnì lepší podobé vìci nechat zaležet, jinak se poøád motáš kolem a nevšimneš si nìjaké podstatné malièkosti :) .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#24 Příspěvek od ok1hga »

to "Psefranek" . . . ty nečteš SZ ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

To OK1HGA proč se kamuflujěš ? Nejvíc mne bere zákulisí .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#26 Příspěvek od ok1hga »

Hmm, to máš Bořku blbý . . .
. . . prý se to dá léčit.

Uživatelský avatar
Psefranek
Příspěvky: 55
Registrován: 15 čer 2013, 02:00
Bydliště: Tábor

#27 Příspěvek od Psefranek »

Ahoj všichni,dnes jsem vyzkoušel snad vše.To DKL-ten odpor jsem testnul jako první,ale byl v pořádku.Když už jsem nevěděl co,vzal jsem lupu a na základní desce jsem objevil pár trhlinek ve spojích.Opravil jsem a přeletoval komplet vše,dělal jsem to čtyři hodiny pomalu a poctivě.A ejhle zvuk obou
kanálů je skvělý!!!Neptejte se mě,kde ta závada konkrétně byla,protože jsem postupně neletoval a hned nezkoušel,až po celém přeletování.Musím se přiznat,že tato závada mě dost dala zabrat,nesetkal jsem se s tím.Moc všem děkuji za rady a podněty,hned se líp pracuje,když přemýšlí více hlav a ne jenom ta moje opotřebovaná a minimálně funkční.Zdravím všechny.Petr

Uživatelský avatar
onko
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2019, 01:00

#28 Příspěvek od onko »

Zdravím všetkých.
Pozerajúc na dátum posledných príspevkov, nie som si istý, či toto fórum je stále aktívne... ak áno, chcel by som poprosiť o radu.
Kúpil som Teslu B116 v nepojazdnom stave. Vymenil som gumičky, potenciometre. Vyčistil páskovú dráhu. Keď som magnetofón spustil, zistil som, že mám podobný problém, aký tu bol už prediskutovaný.
Prehrávania funguje bezchybne.
Pri nahrávaní ľavý kanál postráda hĺbky. Pravý kanál je v poriadku. Tento jav nezmizne ani keď pošlem na vstup signál a prepnem na odposluch zdroja. Bie je to teda problém hláv ani snímacích obvodov. Bude to niekde na vstupnej doske alebo ďalej v signálovej ceste... skúšal som preletovať spoje, ktoré sa mi nepozdávali, všetko som vyčistil... a problém trvá.
Ak by mal niekto podobnú skúsenosť, budem vďačný za každú radu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím , zda jsem to nedával i sem . Měl jsem problém na zesilovačem-zásuvným modulem . DPS jsou z perinaxu . Až jsem musel demontovat z jednoho fleku všechno , vypucovat , vyhřát a po zpětné montáži OK .

Uživatelský avatar
onko
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2019, 01:00

#30 Příspěvek od onko »

Ďakujem za radu. Ak nič nepomôže, urobím asi to isté.
Ešte ma napadla jedna vec... pozeral som do schémy. Postupne som prikladal na kontakty pozdĺž signálovej cesty tenký šrobovák a počúval som brum striedavo v ľavom a v pravom kanáli. V ľavom bol brum o poznanie "tenší", teda chudobnejší na hĺbky. Ale hneď v stupnom obvode, za kondenzátorom C1 (2uF), bol brum v oboch kanáloch rovnaký.
Preto tipujem, že zrada je v kondenzátore C1. Ešte to potrebujem preveriť...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“