Windows a neustálé zapisování na disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

Windows a neustálé zapisování na disk

#1 Příspěvek od Mira_A »

Po instalaci W8 mi stále hrká disk. Skusil jsem přeinstalaci výsledek ten samý. Použil jsem HDD aktivity indikátor a zjistil, že AVG stále zapisuje a maže v users temp a plno dalších nechtěných zápisů. Tak jsem systém přeinstaloval, výsledek je totožný. To jsem ještě vypnul Superfetch a Prefetch a jiné sračky, ale problémy s novou instalací jsou totožné a antivir jsem z preventivních důvodů instaloval Avast. Přesto dochází ke stálým zápisům na disk i když se s počítačem vůbec nepracuje.
Naštěstí nemám SSD disk, ale taky mě opotřebení disku sere a nevím, kde ještě co povypínat, aby byl klid jako v XP. :cry:
Windows, tichá smrt SSD :lol: .

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#2 Příspěvek od DKL »

A není to náhodou projev služby Indexování souborù?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Nemel blbosti, u SSD to W8 pozná a nedělá to ! Projdi si služby a přijdeš na to sám.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#4 Příspěvek od DKL »

p32 píše:Nemel blbosti, u SSD to W8 pozná a nedìlá to ! Projdi si služby a pøijdeš na to sám.
Blbosti meleš ty, píše že NEMÁ SSD...

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#5 Příspěvek od StandaT »

Po pár dnech si ten systém musí sednout a přestat hrkat s diskem. Dej tomu čas.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#6 Příspěvek od Mira_A »

Právě že si to nesedlo a někdo asi neumí číst mám normální disk, ale 10000 otáček s přístupem 4,2ms.

Udělal jsem všechna opatření proti indexování a podobně. Přesto se problém vyskytoval několik měsíců, takže mě to už dožralo.

Superfetch nastaven na disabled (v nastavení se dá dohledat)
V editoru registrů nastavena hodnota prefetch na 0 místo stávající hodnoty 3

Defragmentace nastavena na ruční.

No u SSD si toho stálého zapisování uživatel nemusí všimnout. Protože je bezhlučný a hlavičky tudíž nejsou slyšet.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Otevři si Resource Monitor a uvidíš online který file a kolik toho zapisuje na disk. Prakticky neustále se tam něco zapisuje a nezdá se, že by to některému disku vadilo.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#8 Příspěvek od Mira_A »

serviceman píše:Otevři si Resource Monitor a uvidíš online který file a kolik toho zapisuje na disk. Prakticky neustále se tam něco zapisuje a nezdá se, že by to některému disku vadilo.
Neřekl bych. Spousta lidí se ptá po netu jak změnit cestu ke složce Users/appdata. Tam právě vypadá zapisuje nejvíce a stále. :evil:
Za 5 let i dříve budu mít s takovou po disku, protože na něm budou první vadné clustery. Horší situace je pro majitele SSD disků.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

Láry fáry. Disky nějak zvlášť neodchází a SSD také ne. To se jen člověk na něco upne...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Přesně tak, první SSD mám 4 roky, dohromady ve všech PC-NB 8 a zatím s žádným není problém. Na www.diit.cz dokonce chtěli nějaký 40GB Intel odrovnat (je tam na to seriál) a nebyli toho schopni.

http://diit.cz/clanek/ssd-deep-hell-6
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:34, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#13 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
taktéž bych to viděl na prvotní indexaci souborů pro účely vyhledávání souborů na daném HDD... nechal bych ji doběhnout, měla by pak následně probíhat již jen krátkodobě - jen max. do několika min. (vždy záleží na změně struktury HDD - na přírustku nových souborů)... indexace
-- Gepard --

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

DKL píše:
p32 píše:Nemel blbosti, u SSD to W8 pozná a nedělá to ! Projdi si služby a přijdeš na to sám.
Blbosti meleš ty, píše že NEMÁ SSD...
A něco k věci nemáš ? Kromě toho, že neumíš dočíst ani jednu větu do konce ?

Naštěstí nemám SSD disk, ale taky mě opotřebení disku sere a nevím, kde ještě co povypínat, aby byl klid jako v XP.
Windows, tichá smrt SSD

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Mira_A píše:No u SSD si toho stálého zapisování uživatel nemusí všimnout. Protože je bezhlučný a hlavičky tudíž nejsou slyšet.
Ve W8 si toho opravdu ani nemusíš všímat, ony to tak nějak prostě vědí, že je to SSD a nedělají to. Také si můžeš vybrat i tu druhou variantu, protože na SSD žádné hlavičky nejsou. Proto je bezhlučný, protože nejen že nemá hlavičky, nemá ani motorek. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“