Problém domácí síť

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od NOHITS »

Tak už to po formátu valí, už se ty PC vidí, dá se připojit i do sdílených složek , ale je tady další problém, nemůžu vetšinu souborů spustit nebo skopírovat. když třeba nasdílím složku s mp3kama tak z 20 de přehrát třeba jedna a u ostatních to píše chybu

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jef111 »

Kdybys nainstaloval konečně ty Win2000, třeba by bylo navždy po problémech... Pokud je neseženeš, dej vědět na SZ, ICQ nebo mail, já ti je v týdnu někde uploadnu (nejraději Edisk nebo CZshare). Udělal jsem si instalační balík se SP4, základními doplňky, kodeky, utilitami a programy potřebnými pro plné bezproblémové využití systému a sítě. Je to na 1 CD (700MB).
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Brudr »

Mám podobný problém. Mám síť 1xWXP a 3xW98 a 1xsíťový HDD. Všechny PC i HDD se vzájemně vidí, lze vyměňovat soubory, sdílí připojení na internet, prostě všechno funguje jak má. A teď problém:
z XP můžu na všechny PC i HDD, z W98 můžu na HDD a všechny W98, jakmile chci přistoupit na XP, dostanu hlášku že mám zadat jméno a heslo, ale já žádné NEZNÁM, žádné jsem nikde nezadával.
Nevíte někdo co s tím, o jaké jméno a heslo se jedná, nebo jak to obejít?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

Musis na tych windows XP povolit GUESTa.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#35 Příspěvek od Cust »

pokud si zadne heslo nezadaval, tak standard je
username: Administrator
pass: (bez hesla :-) )

taky je dobre nastavit v souboru hosts vsechny jmena pocitacu a jejich IP adresy. Zlepsi to ten pomaly rozjezd a stabilitu sdileni. Musi byt na vsech pocitacich napsany vsechny ostatni pocitace. (Nestaci jen na jednom.) U NT win je to ve slozce windows\system32\drivers\etc\
u starych win uy si nepamatuju

priklad zapisu:
127.0.0.1 localhost
196.168.0.1 server
196.168.0.2 muj_pocitac

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jef111 »

Jsou v zásadě dvě možnosti řešení, ale je možné že to stejně fungovat nebude (u woken nikdy nevíš :wink: ).
1.- Povolit účet Guest a možná že bude taky zakázaná celá skupina Guests, tak tu taky povolit.
2.- Při instalaci těch XP jsi určitě MUSEL zadat heslo administrátora (přiznám se že nevím jestli to vezme prázdné heslo, nikdy jsem to nezkoušel, takový barbar nejsem), takže pokud nevíš heslo pro svůj účet, nebo jedeš přes admina, přihlas se přes něj. Pak je ještě možnost vytvořit si účet zvlášť pro síťový přístup a nastavit příslušná práva, ketrá povolíš ostatním uživatelům ze sítě. Potom by jsi se přihlašoval přes ten účet.
Byly by ještě další řešení ale některé z těchto by mělo fungovat.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#37 Příspěvek od Cust »

pri instalaci win opravdu zadne heslo zadavat nemusis.....
to je pak multiuzivatelsky system :-)

jinak s tema guest jak pises je to hezke, ale co ve win98?
pri kombinaci w98 a NT je dobre dodrzet zasadu aby vsechna uzivatele byli nadefinovani v NT a u 98 nastavit pri startu prihlasovani do site microsoft (tusim se to tak nejak jmenuje - uz jsem tyto win. leta nevidel) a poctive tam zadavat jmen a heslo - ne odklapnout Esc. Pak jsem nikdy nemel problem... Holt W98 a nizsi je proste "jednouzivatlsky" system a jeste postaveny na 🤐 preemptivnim multitaskingu. Naopak NT a vys je viceuzivatelsky a vzdy vyzaduji pripojeni pod jmenem (navic s krasnym kooperativnim multitaskingem).

Shrnuto:
NT - definovat fsecky mozne uzivatele v siti
non NT - prihlasovat se pri startu "systemu" smluvenym jmenem a heslem

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Brudr »

Díky za rady, vyzkouším to. Jinak na XP i na W98 se všichni přihlašujeme jménem a heslem. Na XP mám já práva administrátora, ostatní mají omezené účty.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Brudr »

Cust píše:pokud si zadne heslo nezadaval, tak standard je
username: Administrator
pass: (bez hesla :-) )

taky je dobre nastavit v souboru hosts vsechny jmena pocitacu a jejich IP adresy. Zlepsi to ten pomaly rozjezd a stabilitu sdileni. Musi byt na vsech pocitacich napsany vsechny ostatni pocitace. (Nestaci jen na jednom.) U NT win je to ve slozce windows\system32\drivers\etc\
u starych win uy si nepamatuju

priklad zapisu:
127.0.0.1 localhost
196.168.0.1 server
196.168.0.2 muj_pocitac
Takhle jsem to měl, dokud jsem pouze síť, a internet jenom na jednom PC. Jakmile jsem dodal ADSL a pustil jsem internet do celé sítě, dělalo to problémy. Musel jsem všude nastavit získávání IP z DHCP serveru a od té doby je pokoj.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#40 Příspěvek od paveltl »

Tøeba ti tohle pomùže:

V práci máme malou sí￾ kde je asi 5 PC s rùznými Win (98SE, 2000, XP profi) a na všech je pøihlášen jako uživatel Administrátor a má u všech stejné heslo. Samozøejmì musí odpovídat IP a doména.
Zrovna na mém je z dùvodu údržby starých PLC nainstalován Win98. Normálnì mám nastaveno "pøihlášení do windows" abych se obešel bez hesla (stejnì jde obejít ESC - sice se nedostaneš do sítì ale do PC jo), jen jako uživatele mám nastaveného administrátora s heslem.
Mùžu do všech PC bezproblémù pokud je v nich pøihlášen taky administrátor. Jen kolega je obèas línej zadávat heslo do XP, tak se místo jako administrátor pøihlašuje jako X a bez hesla. Toho pak vidím v síti, ale nemohu k nìmu.
Navíc jsou v síti ještì dvì tiskárny na PC a sí￾ový ploter. Døíve to bylo spojené je switchem jen teï se dodal ADSL router kvùli internetu. Každý rok se nìjaký poèítaè vymìòuje za nový a po nastavení všchno šlape jak má. Bez nejmenších problémù.
Dokonce jedna USB tiskárna je pomocí sítì pøenastavena na LPT pro úèetnictví a ani to není problém.

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od NOHITS »

Tak sem to rozvalil, akorát na tam nejdou hodit ty widle 2k asi problém s HW. Důležitý je že sem to rozjel, pomohl format Cčka a pak znova hodit W98. Děkuji za vaše rady a připomínky :-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“