Platba kartou na Farnell

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na druhou stranu, opsat si údaje cizí karty včetně CVC je záležitost chvilky, mě ta moje (teď už bývalá) dokázala nechat si ukradnout dvě moje karty. Naštěstí to mám pojištěný a zas tak moc se nestalo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rehakmatej
Příspěvky: 76
Registrován: 07 bře 2012, 01:00

#17 Příspěvek od rehakmatej »

Vidím, že se tu rozběhla celkem velká diskuse o zamítnutých platbách na straně banky. Dovolím si tedy uvést své dosavadní zkušenosti s moji první objednávkou, která proběhla v pondělí. V pondělí večer jsem si objednal vývojovou desku. Zadal jsem všechny údaje na kartě při objednávce. V úterý mi dorazil email, že platba byla zamítnuta. Zapoměl jsem totiž, že mám na kartě nastavený limit pro online platby, takže jsem jej navýšil a na email odepsal, že by už mělo být vše v pořádku. Dnes (ve středu) jsem obdržel email se zprávou o odeslání zásilky. Podíval jsem se na svůj účet a peníze byly odečteny. Zatím je platba v nezaúčtovaných transakcích, nejspíš kvůli případné reklamaci nebo vrácení zboží. Zásilka by měla přijít zítra. Co se týče těch zamítnutých plateb, nejspíše záleží na bance. Já mám účet u České spořitelny a platba proběhla v pořádku, jen se musí dávat pozor na limity plateb a mít povolené online platby.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takže je vlastně všechno v pořádku - mimochodem ta kontrola účtu, že je tam rezervovaná platba je nejspolehlivější.

Pamatuju dobu, kdy po výběru z podivného bankomatu v Brně u jakéhosi hypersuper trvalo 3 týdny, než mě platbu zaúčtovali. Kdybych byl tunelář, tak si s EC/MC vyberu, co jde, a zmizím na Bahamy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#19 Příspěvek od czatlantis »

Platby se někdy opravdu ve výpisu ukážou až po několika dnech/ týdnech. Tam záleží, jestli se platební terminál spojí online, nebo si to ověří jen v offline režimu. Moc nechápu jak to může fungovat (jako jak ověří že mám platnou kartu a prachy na účtu), ale třeba když občas platím v nějakým obchodě, tak tam vidím "offline ověření" a pak vidím tu platbu ve výpisu až třeba další týden. Naopak někdy mi ihned přijde email o provedené platbě ještě než vyjdu z obchodu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Přesně jak píšeš . Někdy mi to leží v nevyúčtovaných skoro týden , někdy placeno okamžitě . Algoritmus M-banky neznám a ani nepotřebuji pitvat , Placeni si zatím nestěžovali .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

U embosovaných karet - to jsou ty s vytlačeným číslem - odpovídá za platbu a bonitu klienta banka. Takže tu kartu musí přijmout i obchodník na dně Macochy, který nemá žádnou možnost ověření stavu účtu. Proto ji taky nedávají jen tak někomu. Alespoň tak to bylo dřív.

Obyčejné "hladké" karty mají jednak vždycky čip, který by měl výrazně urychlit platbu, a teoreticky může i obchodník jít do rizika při offline platbě, že zaplaceno nedostane a bude muset zákazníka honit po soudech.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“