Actidamp MK2, nahrada za MAC156 v SMD puzdre ?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Actidamp MK2, nahrada za MAC156 v SMD puzdre ?

#1 Příspěvek od pole »

Dobry den

Chcem si postavit gramofony predzosilnovac Actidamp MK2, ale na vlastnej doske, cele s SMD suciatkami (mensie, lacnejsie, repordukovatelnejsie pri vyrobe, rychlejsia robota,... )

No zhanam daku nahradu za MAC156. Viete mi poradit daky schopny operak v SMD puzdre co by sa tam hodil? Pripadne ake vlastnosti ma mat nento operak (o co tam ide? (aby bol rychli, aby mal nastavitelny offset?...). Nie moc drahy ale ziadne "sumitko". Niekto pouziva LF411 ale tu v SMD puzdre neviem zohnat

A tiez by som chcel jednoite NE 5534, nahrati dvojitim operakom NE 5532 to by malo byt mozne nie? (Inak preco Dudak pouziva jednoite operaky (hlavne v mk4ke) je ich vela ked tam mohol dat dvojite? Jedine co ma napada je vzajomne ovplyvnovanie sa kanalov kapacitnou vazbou.

+ v ktorom amaterskom radiu bol uverejneny popis AD MK2? Mam len tuto schemu z netu. Dakujem

Obrázek

Uživatelský avatar
PIPER
Příspěvky: 37
Registrován: 23 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od PIPER »

Actidamp MK2 byl popsán v červeném AR 2/90/65
Stáhnout se to dá tady http://uloz.to/xVvJNa2G/actidamp-mk2-3-z-ar-pdf

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Ono se to nabízí, použít dvojité operáky, zvlášť, když jsou rychlostí přeběhu i šumovými vlastnostmi přibližně srovnatelné, ale v SMD už to bude náročné na topologii, abys vlivem blízkosti spojů a jejich parazitních kapacit nezískal místo korekčního předzesilovače křížem vázaný multivibrátor.
Ale dělej, jak myslíš.
MAC156, MAB356, MAC155 i MAB355 se dají ještě sehnat, pochopitelně ne v SMD. Nahradit by zřejmě šly jiným typem OZ, podmínkou je J-FET vstup, nízký vlastní šum a rychlost přeběhu nejméně 5V/µs při jednotkovém zesílení. Takovou náhradu určitě najdeš a popřeju ti, aby to skutečně šlapalo tak, jak autor zamýšlel, zkonstruoval a odzkoušel.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Thales »

Já bych sice vsadil spíš na MK IV nebo Openamp od Macury, ale čistě ze sportu by mě zajímalo jak se s tím popereš. Myšlenka SMD je mi sympatická. Budeš ochotný sem pak hodit podklady? Třeba i průběžně abychom viděli jak postupuješ a třeba se povede i něco vylepšit před finálem :wink:

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od patrikvarga »

LF356
Přílohy
LF356.pdf
(233.62 KiB) Staženo 256 x

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pole »

patrikvarga diky za typ. A hej chcem to v Eagli nabuchat na plosak s SMD pokusne zapojit a premerat ak by oscilovalo vyladim.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“