Vypínání PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrivan
Příspěvky: 125
Registrován: 15 lis 2011, 01:00
Bydliště: Louny

#16 Příspěvek od hrivan »

Jestli umíš číst,tak píši,že jsem vyměnil dva nové zdroje,že by byly oba vadný?Úplně nové komponenty -všechny.

Uživatelský avatar
nick-1992
Příspěvky: 114
Registrován: 22 led 2014, 01:00
Bydliště: Rýmařov

#17 Příspěvek od nick-1992 »

Nad tím zdrojem jsem taky uvažoval, že v tém případě by to mohlo sedět, protože zdroj je tam asi 5 let stejný.

Ale přeci, když nastane nějaký problém ve zdroji, třeba přepětí, podpětí, špatný impulz, ... tak se vypne, což neodpovídá tomu, že se z toho můj počítač jednou dostal.

Viděl bych to spíš na chybu OS, myslím, že by pomohla reinstalace.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#18 Příspěvek od Mira_A »

Procák 64°C mi nepřijde až tak normální teplota. A ještě když se zatíží aniž by jsi to zaznamenal může spadnout celý systém. Mám takovou zkušenost, že jsem řešil u kolegy vypadávající počítač. Problém jsem odhalil rychle. Právě teplota byla taky hodně vysoko. Tak jsem oddělal procák a zkontrolovat. Hle pod procákem byla zeschlá velká vrstva té šedé pasty.
Pastu jsem zeškrábal namazal procák pěkně bílým teplovodivým silikonem. Zapnu PC a teplota byla o 20° níže.
Na procáku by jsi měl mít max. do 50 stupňů jinak ti odejdou kondeznzátory kolem chladiče.

Uživatelský avatar
nick-1992
Příspěvky: 114
Registrován: 22 led 2014, 01:00
Bydliště: Rýmařov

#19 Příspěvek od nick-1992 »

Těch 64 má při dlouhodobějším zatížení. Jinak je to kolem té 50tky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“