Nokia 7230 problem display

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

Nokia 7230 problem display

#1 Příspěvek od kewin »

Dobrý den dostala se my do rukou tato nokia 7230 současná zavada je ta že bez jakekoliv varování ¨jednoho dne přestalo jit display černy a vrchni diody to same telefon jsem rozebral a mam podezření na KO flex ten jsem již objednal abych vyloučil zavadu jinde ptám se na nazor a nebo schánim dalši informace v čem dále pokračovat když to nepujde. Děkuji a přeji pěkný večer.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Tento model nemám rád :(
Měl jsem i případ, kde byl vadný jak LCD, tak flex.
Taky se dobře podívej kolem konektoru, do kterého je na zákl. desce nacvaknutý flex, zda tam není oxidace (a navazující uhnilé kontakty).

A stejně- už několik desítek kusů tohoto modelu jsem vracel jako neopravitelné (přerušená cesta od EMI filtru kláves k procesoru, trvalý odběr ve vypnutém stavu, vadný procesor). Jaksi se mě zdá, že je to nějaký vychytaný model se spoustou kurvítek.
No nic, zkus ten flex a uvidíš. Je to asi nejčastější příčina toho symptomu, který uvádíš.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kewin »

Ano zkusim objednal jsem celý vysuvny dil i z flexem asi za 440 peněz a doufám že to pomuže a snad to přežil display...... :wink:

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kewin »

Tak mně došel novy flex a ještě jsem boužel zjistil že je praskly display je možne aby když je praskly display a novy flex my nesvitila horni klavesnice ? Děkuji a přeji pěkný den.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kewin »

tak nakonec vyřešeno tak že flex kabel navracen prodejci a telefon putoval do servisu aby vytahli z něj data. Děkuji za spolupraci a přeji hezký den

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“