Výroba pásku do magnetofonových kazet

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#16 Příspěvek od Victronix »

U IQ151 bylo hezké sledovat nahrávání programu z pásku. Rychlost byla, odhaduji, 1 řádek programu za půl až jednu sekundu. Psát na klávesnici, to aby měl programátor u sebe kladívko. Bušit se do toho muselo hrubým způsobem.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od durkovic »

mal som možnosť vidieť ešte v pár laboratóriach na VŠ na stoloch PMD 85 a ako pásková pamäť neslúžil žiaden kazeťák ale rovno Tesla B115. Pásky Emgeton DP25LN na 18 cievkach (ten novší druh pásku s nalepkou Stereo na krabičke). bežalo to prekvapivo dobre a vošlo sa tam mraky programov k daným laboratórnym cvičeniam :)
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od mtajovsky »

konosuke píše:Víte Vy vůbec co byly děrné štítky, Algol a Fortran ?
Co bychom to nevěděli? :) Z Algol60 jsem dělal zkoušku, ve Fortran IV jsem v roce 1982 napsal kámošům zpracovávání průběžných výsledků v kulečníku (včetně vypitých piv :D ) na PDP11/45 a děrné štítky dodnes používám na ručně psané poznámky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

DŠ, dobrej matroš, co? Na poznámky, podložka na namíchání epoxydu, kalibrovaný podložky na vyrovnání OSB podlahy do roviny a pod. :) Mám jich ještě několik krabic.
Jirka

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

Jo, papír DŠ byl na tu dobu dobrej a hodily se i jako skladové štítky k označení regálů se zbožím.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Bodejť by nebyl kvalitní, za tu cenu. Když jsem začínal v PVT, tak krabice stála podobně jako můj nástupní plat (1400,-). Bylo jich tam asi 1000 ks.
Jirka

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Ale když jsi nesl balík 100 zpracovaných DŠ a náhodou teda se rozsypaly...poskládat je zpět ve správném pořadí to byla legrace...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Pokud to nebyl program, tak to moc nevadilo. Zpracovávaný data z děrovny byly po větách délky štítku a stejně se to po načtení třídilo.
Jirka

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#24 Příspěvek od serviceman »

Na poznámky skvělé. Ještě bych někde nějaké našel.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#25 Příspěvek od bastliar »

Taký magneťák ako v prvom príspevku som videl v sobotu na zbere nebezpečného odpadu čiže aj elektro aj Tesla ANP 262 B700.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#26 Příspěvek od bastliar »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“