GSM resetátor přes RS232

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

GSM resetátor přes RS232

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Pánové,

nemáte někdo zkušenosti s nějakými GSM moduly, třeba s některým z těchto typů: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... e&_sacat=0?

Potřebuji udělat resetátor PC, u kterého se občas zakousne UltraVNC - PC jede normálně, ale pro znovurozchození VNC je nutný restart služby uVNC nebo restart celého PC. Mohl bych sice použít resetátor, který mi celkově vypne napájení, ale to by asi nebylo to pravé, to bych se mi za chvíli nerozeběhlo PC už vůbec. uVNC jsem zaktualizoval, ale PC není můj majetek, tak třeba reinstalace nepříchází v úvahu.
Takže moje idea - resetátor přijme SMS s textem "RESET123RESET" a vyšle na RS232 nějaký kód, třeba opět "reset". No a v PC by byla aplikace, která by na základě přijetí kódu "reset" spustila příkaz "shutdown -t 0 -r -f".
Nebo by to mohlo fungovat na základě prozvonění ze dvou konkrétních čísel, pokud by modul uměl ve zprávě po RS232 předat telefonní číslo, ze kterého se volá.

Takže mi jde o to, zdali jste někdo nepracoval s některým z výše uvedených modulů.

Díky za odpověď.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

Priamo s tymito som nepracoval, ale bol to quectel. Ovladanie je primitivne, klasicke AT prikazy, len ja som mal problem s tym, ze musel byt seriovy s hw riadenim, nestacilo len rx,tx.
Logika bola 3.3V, takze v tvojom pripade prevodnik.
cez AT sa da skontrolovat, ci je registrovany v sieti, vycitat sms, zmeskane hovory, zavolat, pripojit sa na net (ja som mal full gsm, nie len sms).
cize pripojis sim, antenu, seriovy port a uz len ladis soft :)
Ja som s nim komunikoval cez rabbit procak.

Co sa tyka predavania tel. cisla, tak to posiela, ale len v pripade, ak je na karte sluzba clip.
Najlepsie si otestujes komunikaciu cez hyperterminal, alebo nieco podobne, pekne uvidis co posiela.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Jen tak na okraj z jiného soudku, co použít TightVNC, běží mi na dvou serverech a zatím se nekouslo nikdy. Pozor na některé starší verze uVNC, upraveným klientem se šlo připojit bez hesla :-(

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“