Využití domácího bezdrátového zvonku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Využití domácího bezdrátového zvonku

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřeboval bych využít vysílače a přijímače v mém případě k indikaci nízkého tarifu elektřiny má představa je tato u bojléru který mám ve sklepě zásuvka- trafo-relé tlačítko bezdrátového zvonku to mi je celkem jasné ale u přijímače tápu jedná se o melodický zvonek nejlépe to vzít s repráku ale jak? jedná se o melodický zvonek typ bohužel neznám PANLUX číslo nevím (do zásuvky) máte někdo zkušenosti? díky
Přílohy
zvonek.jpg
(219.04 KiB) Staženo 28 x
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od bum »

Pro možnou inspiraci pro kolegu jsem dělal "hlídání výšky hladiny pomocí bezdrátového zvonku" také jsem použil bezdrátový gong. Článek je na mém webu pod stejným názvem.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

bum píše:Pro možnou inspiraci pro kolegu jsem dělal "hlídání výšky hladiny pomocí bezdrátového zvonku" také jsem použil bezdrátový gong. Článek je na mém webu pod stejným názvem.
To je řešení na straně vysílače ale já potřebuji jak to vyřešit na přijímací straně ja si to představuji že když se zapne nízká sazba aby se mi rozsvítila a svítila ledka až do doby když zanikne nízká sazba díky
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jiriS »

Vyslat impuls při každé změně sazby a měnit jím stav KO.
Jirka

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jiriS »

A kódovat...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Tady jde také o to, co nebo kdo je v okolí.
Mám dojem, že provoz v režimu trvalého vysílání není tak úplně v souladu se Všeobecným oprávněním. Pak stačí, aby někomu nešel termostat u kotel, bezdrátový teploměr, centrální zamykání auta,... A aby našel odkud to leze nebo přesvědčil správce kmitočtového spektra, že je tam problém, na který by se měli podívat...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »

Mohlo by se to udělat tak, aby to při zahájení nízkého tarifu jednou zazvonilo a u přijímače spustil časový spínač.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Podle podmínek jo, ale reálně ne. Obvykle to jde každý den stejně. Pokud by to bylo tak kritické, vyplatilo by se mu zasekat kabel od termostatu boileru. 1, 2, 3

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od markoni »

Já si to představuji tak že se zapne nízký tarif vyšle se jeden signál jako by někdo zmáčknul zvonek na přijimací straně by měla rozvítit led dioda po skončení nízkého tarifu zase se vyšle signál jen jeden kterou by napřijimací straně led diodu zhasne díky
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

Odpovědět

Zpět na „Poradna“