Nelegalni windows xp a čierna plocha

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

Nelegalni windows xp a čierna plocha

#1 Příspěvek od jopo166 »

Mam nelegalni windows a plocha sa mi zafarbila na čierno da sa to nejako opravyt? :oops: A listu ktora je na obrazku v pravom dolnom rohu mam
Přílohy
digitalni-tma-upozorneni.png
(27.05 KiB) Staženo 107 x
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 19 říj 2014, 14:26, celkem upraveno 1 x.

mopho
Příspěvky: 25
Registrován: 26 lis 2013, 01:00
Bydliště: SM

#2 Příspěvek od mopho »

http://www.sezob.cz/navody/windows_wga.html

a nebo tady je nejaky clanek :

Windows XP - cerna obrazovka misto prihlasovaci
Martas 88.102.152.--- | 16. 10. 2009 22:55

Ahoj hoši, je to vir, dnes jsem to řeši s technickou podporou Microsoftu, podadil mi vyndat disk a hledat soubor o velikosti 18432 bitů v adresáři windows, nebo Documents and Settings, který má podivný nelogický název. Našel jsem tento: "rhukjmp.old" a odstranil. Pak mi poradil vrátit disk zpět do PC, nastartovat ho a vymazat z registru toto: „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Drivers32” tu midi položku, jehož hodnota ukazuje na ten předešlý 18432 bitový soubor. Další restart a je hotovo
Souhlasím (0) | Nesouhlasím (0) | Odpovědět

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#3 Příspěvek od Nagant »

Musíš si sehnat legální klíč (pro příslušnou edici/mutaci) a s ním znovu aktivovat.
http://blog.3tecky.cz/47-zmena-change-p ... windows-xp
Jde to i z Corporate Edition na OEM.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

WGA je někdy vhodné odstranit v případě problémů (nebo i preventivně) i na zcela legálním OS. Na blokování nebo odstranění ( aspoň pro Win XP) jsou různé utility - hledej "odstranění WGA" nebo "WGA remover". Ty removery se ovšem používají na ještě funkčním systému. Pokud už došlo k zablokování PC tak zřejmě nezbyde než to odstranit ručně nebo zkusit remover v nouzovém režimu. Při ručním odstranění je nutné postupovat pozorně aby se omylem nepoškodil systém.

Dále je třeba zakázat tyto aktualizace (po instalaci nejdou odebrat):

KB 905 474 - WGA - vlastní ověření pravosti.
KB 832 130 - způsobuje zobrazování otravného varování před zablokováním v případě nelegální kopie.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od hakamusai »

stačí najít ve windows soubory ,který mají v názvu WGA a přejmenovat koncovky souborů.Nabootovat nejlíp z nějakýho live CD/DVD.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Nagant píše:Musíš si sehnat legální klíč
Bez použitelného klíče by se OS ani nenainstaloval. WGA porovnává i číslo kopie.

Jinak v některých programech Microsoftu je WGA přímo integrovaná - např. Windows Media Player od verze 11 a další takže se s instalací dostane zpátky do PC. V tom případě se to obvykle pozná hned při instalaci protože se objeví hláška o nelegální kopii a program se nenainstaluje. Např. u zmíněného WMP11 pak nefunguje ani přeinstalace na předchozí verzi WMP10 - tato nebude fungovat a nejlepší řešení je obvykle jít na bod obnovy pokud je k dispozici.

Uživatelský avatar
kachna2cv
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2014, 02:00

#7 Příspěvek od kachna2cv »

Uplne nejjednodušši je smazat Windows a nainstalovat Linux, pouzivam ho uz 3 roky a nechci windows uz ani vidět.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Opravdu ? A koik programů jsi pod Linuxem vytvořil a prodal ? Nebo to máš jen pro parádu ? :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

My mame na Linuxe siet niekolko stoviek PC.

K tym Windows: zozen si niekde nalepku s cislom - mnoho starsich PC s XP sa vyhadzuje aj s nalepkami.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Já ti věřím, že máte pod Linuxem síť ve firmě. Pod woknama by se z toho někdo osral, že ? :lol: Ale vysvětli to normálním lidem doma a drobným živnostníkům a v malých firmách, kteří jsou rádi, že už zvládli tu počítačovou gramotnost na PC pod woknama. Teď jim strčíš Linux a jsou zase na začátku, protože k tomu nemají jinak nic kromě internetu.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

p32: Myslím, že jsi velký vystihnul problém Bastlírny. Doporučuji proto vytvořit téma "Potřebuji se předvést nebo zviditelnit" Možná by se to ale mohlo nazvat méně provokativně " Co se mi podařilo a co doporučuji".

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

rnbw píše:K tym Windows: zozen si niekde nalepku s cislom - mnoho starsich PC s XP sa vyhadzuje aj s nalepkami.
Tohle jsem včera provedl známému a použil jsem následovně sw utilitu Microsoftu KeyUpdateTool_cz.exe.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#13 Příspěvek od jopo166 »

Dakujem všetkym za rady pomohol program remover WGA.Po použiti tohto programu sa počitač reštartoval a lišta tam uš nebola.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jjilek »

Jen jestli se tam ty aktualizace znovu někdy nestáhnou?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Aj ja som stiahol a spustil teraz removal VGA a zmilo to varovanie dole,obraovka bola ale cierna.Vypisalo ze nevie najst C subor.... a dal som na skusku znovu restart co pomohlo.Potm som musel pridat cez vlastnosti motiv obrazovky.Terz je to uz OK.Idem zase lezat.DIKY!!!Tiez ma to sralo!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“