Sony MHC-RG20, porucha transformátoru

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

No, mě se těch 12Ω nějak nezdá, je to dost málo. Nemám tu nic podobného po ruce, našel jsem jen 27W trafo (12V/1A), to má primár 157Ω.
Já bych se moc nedivil, kdyby tam byl mezizáviťák...
Pokud by ale bylo trafo v pořádku, a ty se držel Artabanovy rady, tak já jen doplním, že by tam bylo dobré dát pojistku na trochu nižší teplotu- 90-95 stupňů (přeci jen se plechy nemusí ohřát tolik jak vinutí).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Laurel
Příspěvky: 34
Registrován: 26 bře 2012, 02:00

#17 Příspěvek od Laurel »

Já mám takový pocit, že kdyby se tam stal mezizáviťák a objevilo se tam těch 12Ohmů, tak to odnese síťová pojistka jenže ani domovní jistič nereagoval, takže nevím.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Asi máš recht, ono těch 12Ω bude asi dobře- vzpomněl jsem si, že mám ve zdroji trafo 100VA, 24V. Tak jsem jej přeměřil a má 11,7Ω.
Tak tam zkus někde nabastlit druhou tepelnou pojistku a uvidíš.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Laurel
Příspěvky: 34
Registrován: 26 bře 2012, 02:00

#19 Příspěvek od Laurel »

Jeniný co mi asi zbývá přemostit tu pojistku, nasadit si protihluková sluchátka položit trafo na nehořlavou podložku a doufat, že těch 12Ohmů neni málo a strčit do zásuvky :D

Uživatelský avatar
Laurel
Příspěvky: 34
Registrován: 26 bře 2012, 02:00

#20 Příspěvek od Laurel »

A není třeba možný, že to trafo na primáru má dvě vinutí například pro případ, že by se to trafo napojovalo na 120V a ty stříbrný drátky by nemusely být vůbec z pojistky?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#21 Příspěvek od serviceman »

Podle dokumentace tam odbočka na 120V sice je, ale podle verze možná není. Tepelná pojistka tam bude skoro jistě v každém případě.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Tak například...primár trafa zdroje stereo zesíku Pioneer má ss odpor 4Ω což i mě překvapilo, primár tuneru Sony a kazet decku Aiwa asi 30Ω...to jenom pro ilustraci, jsou to nesrovnatelné výrobky, tuner a deck nemá žádný výkon. Zajímavosti je že 3 baterie Varta mignon long-life AA 1.5V v měřáku měly označenou životnost 12-95, ale používají se minimálně.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#23 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud to trafo má vyvedeny odbočky, tak je tepelná pojistka na společným vývodu. Každá odbočka (pro různá síťová napětí) u některých modelů měla svou tavnou pojistku. A když by jsi měřil odpor primáru rafikovým ohmetrem, uvidíš, jak Ti hodnota odporu pomalu najíždí díky značné indukčnosti..
Pokud ta věž nemá zvlášť trafo pro stand by, dá se odpor změřit přímo na vidlici po vytažení ze zdi. Takže pokud tuhle věž někdo má, můžete si navzájem porovnat hodnoty.. :)

Uživatelský avatar
Laurel
Příspěvky: 34
Registrován: 26 bře 2012, 02:00

#24 Příspěvek od Laurel »

Tak problém vyřešen.Odvážil jsem se překlenout ty dva piny a už je to zase živý.Doufám, že už nebudu mít potřebu hulit to na hranice možností.Děkuju všem za snahu a hlavně dodání jistoty s tim odporem primárního vinutí! Takhle to vypadá, když tam cpou v číně levný a poddimenzovaný součástky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“