Wifi karta - USB pigtail

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

Wifi karta - USB pigtail

#1 Příspěvek od Hanger »

Ahojte,

pro větší komfort jsem si na USB wifi kartu zhotovil pigtail. Vytáčelo mě, jak prodlužovací kabel páčil už tak letmo držící adaptér v USB portu. Jednoduše jsem osvobodil plošáček od chatrného plastového casingu, na plošky zapájel 20 čísel USB káblu a celé pěkně do smršťovačky. Od té doby nevidí žádnou wifi...

Nepsal bych sem, kdyby se mi přesně to samé už jednou rok zpátky nestalo. Tehdy jsem si řekl, že jsem tam teplem něco asi domršil, ale teď jsem si dal fakt záležet, přeložený konec kabelu a žíly separované od plošáku textilní páskou, smršťovačka s lepidlem, piny samozřejmě dvakrát prozvoněné, tady nemůže být problém.
Adaptér se normálně přihlásí do karty síťová připojení, ale když se chci připojit k síti, žádnou z 10ti v okolí nezobrazí. Diagnstika winů samozřejmě suše konstatovala, že někde může být problém..:roll:

Fakt už nemám tušení, čím by to mohlo být. Smršťovací teplo je o hodně menší než teplo při procesu přetavení, délka kabelu pro USB snad zanedbatelná, mechanicky taky vše ok, jedině že by snad textilní páska na plošáku byla frekvenčně závislá?..

Díky za vaše názory, Hanger

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

A antenu tam mas? Daj sem fotku.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Docela divné, příště zkus kartu jen zapojit do USB prodlužovačky, takhle USB wifi běžně používám a není žádný problém. Případně zkus zpětný chod, nejdřív odstraň smršťovačku a vyzkoušej, pak odpájej USB kabel a vrať konektor a uvidíš, jestli to zase začne chodit. Nejspíš ne a na DPS jsi něco poškodil.

Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

#4 Příspěvek od Hanger »

Fotky přikládám, anténa 8dB. Asi mi nic jiné než reverzní inženýrství nezbyde..
Přílohy
IMG_20141030_194721.jpg
(227.05 KiB) Staženo 72 x
IMG_20141030_194536.jpg
(236.42 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

zkus ji uvést do původního stavu, popř vyzkoušej z krátkým káblem. Pokud by jsi tu klíčenku pájel z citem, nemělo by dojít k poškození karty. Podle mě máš nevyhovující kabel. (soudím dle svých zkušeností z CDMA od Eurotelu, kdy přibalená USB propojka skoro znemožnila provoz modemu).
ps: skromný dotaz
Je tohle obnažená wi-fi klíčenka, nebo se mi to jen zdá? - slouží to jako rozhraní pro wi-fi v LAN rádiu. Je to zaletovaný v plošném spoji.
Přílohy
Fotografie0027.jpg
(186.13 KiB) Staženo 79 x

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

ked ju windows vidi, nehlasi chyby, v spravcovi zariadeni je ok, tak problem bude jedine v antene, resp. v jej napojeni. Skus dat router tesne k tej wifi - na 10-20 cm by mala najst siet, aj bez anteny.
Ja som tiez premyslal, nad co mozno najmensou wifi, a nakoniec som objednal taketo nieco ma to normalne konektor, je to male a stoji to par eur.

8dbi antena - nie je to zbytocne vela? 2-3dbi v beznom byte musi v pohode stacit.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Artaban001: Ano, RT3070L je USB wifi. Keby si to vybral a pripojil k PC, malo by to normalne fungovat.

Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

#8 Příspěvek od Hanger »

Tak jsem ho od půlky k anténě kuchnul a záhadu vyřešil. Textilní páska, která byla namáčknutá na plošák a tedy i na vývod k anténě je opravdu frekvenčně závislá (ať už odpor nebo kapacita) a po odlepení a očištění zas adaptér jede jak víno.
Takže celá práce na πču. :evil: Plošák zakreju obdélníčkem kuprexu a zatavím znova..

Díky všem za příspěvky.

"pocitujlasku": Adaptér používám s anténou na dvou metrech RG58čky a s Backtrackem 5 v cizích městech, kde potřebuju co nejvyšší dosah a kvalitu spojení... :wink: Btw. mám úplně stejný, jak ty, akorát z DXka.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

ja som to kupil na test a mam to na stolnom pc - tahat kabel cez cely byt nie je vyhra, ked chces dosah, tak si tam hod mikrotik metal (cez rj45) a smerovu antenu :) je to male a vykonne.

ja som tiez niekedy nakupoval na dx, ale posledne 2 roky mam pocit, ze isli kvalitou dole a cenou hore, z aliexpress-u kupujem od suciastok cez led ziarovky, az po oblecenie a max. spokojnost.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“