Přenosný DVD přehrávač - CD čte, ale DVD ne

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

Přenosný DVD přehrávač - CD čte, ale DVD ne

#1 Příspěvek od Peca »

Zdravím, přenosný přehrávač Technika PD9SS11 nečte žádné DVD. CD bez problému přehraje. Čočku jsem z horní strany vyčistil. DVD zkouším originální a nepoškrábané. Posun optiky funguje. Jednou se mi nějakou náhodou povedlo DVD načíst. Udělal jsem to tak, že jsem optiku ručně posunul zhruba na prostředek a pak jsem tam dal DVD a normálně se to chytlo a šlo to přehrát. Pak už se mi to ale znovu nepovedlo. Když tam dám DVD a sepnu spínač zavření krytky, tak se disk jen lehce pootočí, laser se rozsvítí, optika se případně i posune, pokud ji před tím posunu na jinou pozici. Disk se ale naplno neroztočí, jako se třeba roztočí CD. Mohla by to být chyba zaostřování optiky nebo je špatné něco jiného?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

V prvé řadě vyzkoušet flat cable.

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Peca »

Flat se zdá být v pořádku. Oba konce jsem odpojil a zapojil, zkusil jsem načítat to DVD a při tom za kabel různě tahat a kroutit s ním a nic. Zkusil jsem i jiný flat kabel a dělalo to pořád to samé.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

Vymeň motor čo kúti diskom. Na dcérkinom som menil už dva za 5 rokov.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Kábel sa skúša výmenou za nový, alebo 100% funkčný. Ak je dobrý, tak je vadná optika.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Změř odpor toho spindle motoru, nejlépe v několika různých polohách rotoru.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “