Blikaju lampy v panelaku

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

kbulda píše:2. vìtší pravdìpodobnost je ( potvrzeno praxí ), když se tìsnì po provedené instalaci krabice zapojí a zavíèkuje, tak voda která je obsažena v sádøe a pøípadné omítce se odpaøí i do krabice a tam zkondenzuje. Hliník a pozinkovaná svorka a šroubek vytvoøí elektrochemickou korozi. Svorky v dolní èásti krabice i v tìchto pøípadech bývají postiženy více.
Vyzera to tak, ze tato teoria je spravna. Vrchnu svorku sa mi podarilo odskrutkovat, zo spodnej som musel droty vycvakat. Spodna cokolada uplne hrdzava, horna nedotknuta.

Byt ma nejakych 15 rokov a urcite to nikto nikdy nekontroloval. Takze na zaciatku sa tam dostala voda a potom to takto vyhnilo...

Uz som to dal do poriadku. Netusim, ktory drot je na co, takze som len povodne zapojenie presunul na vencek. Akurat vznikol problem, ze v jednej izbe nesvietilo svetlo - jeden drot (na povodnych fotkach ten, co ide do hornej cokolady a dotyka sa hornej svorky, kde ma prehorenu izolaciu), je asi niekde preruseny - tak som ho nechaj odpojeny a tu jednu izbu pripojil inde.
Přílohy
el_krabica_6.jpg
(98.65 KiB) Staženo 166 x

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#32 Příspěvek od FERYACT »

A teď si vzpomenout na krabice dříve než za 15 let.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Za tych 15 rokov tu byvali rozni ludia a vsetci na to srali. Keby si videl , ako vyzerali zasuvky po poslednych najomnikoch...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od stepa »

rnbw píše:Za tych 15 rokov tu byvali rozni ludia a vsetci na to srali. Keby si videl , ako vyzerali zasuvky po poslednych najomnikoch...
K tomu dodat jenom to, ze kdyz jezdime nekam na chatu, beru si ssebou zakladni vercajk(sroubovak(maly velky plochy a krizovy), nuz, kombinacky, skripacky). Vsichni se mi sice tlemi ze jsem magor, ale potom dekujou, jakej jsem dobrej, kdyz opravim vsechny zasuvky na chate a oni se je neboji pouzivat. Naposledy chata v Rybnicku u Jicina, zasuvky v tak desolatnim stavu jsem jeste nevidel. Holt majitele na to s*rou...vsude to je asi stejne.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#35 Příspěvek od FERYACT »

Když někdo kvůli zásuvce vyhoří,zmoudří, ale školné je vysoké.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“