Žiarovky prečo odchádzajú?

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#16 Příspěvek od milan222 »

PCmaniac99 píše:Můj švagr má Fabii rv 2001 a neustále mu praská žárovka v předním světle na straně řidiče. Ať koupil jakou koupil (drahou levnou) pomalu kazdej mesic kupuje novou...
musi si koupit kvalitni TESLA zarovku... ta vydrzi i 24V.
setkal sem se u skodovky, kde byla 6V 21W zarovka v blinkrech... rikal, ze mu drzi uiz puzl roku...
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

To je ale tak napřesdržku, když na autě před tebou takové světlo v noci blikne.
Možná, že už má tu škodovku tak vyhnilou, že se na přechodových odporech dostatek napětí srazí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Asi jsou na tom Japonci konstrukčně líp, je fakt, že skrz hlavní světla si ten proud pár metrů musí proběhnout (z baterky na hlavní pojistky, odtud pod palubku na vlastní pojistku, od ní ke světlu, od světla zpátky k přepínači dálkových a klopených, od něj na kontakt relé světel a teprve za ním na kostru, tam už se nějaká ta desetina ohmu nasbírá) - za 100 tis.km jsem měnil jednu žárovku v číslovce a jednu v přední parkovačce (obě bezpaticové celoskleněné 12V/5W). Ostatní žárovky jsou tam původní.
Ještě by mi slušelo vyměnit dvě ze šesti osvětlovacích žároviček přístrojů, jenže kvůli tomu musím sundat volant i s airpytlem, což se mi nechce. A už šestý rok čekám, až odejde třetí žárovička, aby to už stálo za úvahu, jestli to za tu námahu stojí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Hille, já ve Ferdovi udělal asi půl roku po koupi jednoduchou věc - vyboural jsem palubku komplet a celou ji přeosadil LEDkama - sice mi trvalo celej den, než jsem napájel do patic k těm 2W bezpaticovým žárovkám odpůrky 560Ω a 470Ω, aby se to dalo případně po problémech na STK vrátit, ale pak jsem dalších 5 let jen jezdil... A H4 jsem měnil jednu - víc ani fň. A na STK nikdy nikdo nic nenamítal, že kontrolky ve dne skoro nejsou vidět...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“